اخبار > نشست صمیمی رئیس صندوق توسعه ملی ایران با مدیران واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست صمیمی رئیس صندوق توسعه ملی ایران با مدیران واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: نشست صمیمی دکتر شهید زاده رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه ملی ایران بهمراه استاندار قزوین با مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان قزوین در مرکز خدمات فن آوری و کسب و کار شهرک صنعتی کاسپین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، صنعتگرانو تولیدکنندگان صنعتی و کشاورزی خواستار حمایت جدی و واقعی دولت برای رفع موانع بانکی، تسهیل در پرداخت وامها و کمک به حفظ اشتغال موجود و رونق تولید شدند.

حميدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوين در این جلسه گفت: قزوین در جذب سرمایه گذاری شاخص کشور است و در صنایع هايتک سرآمد هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: سالانه باید ۱۰ درصد از منابع ارزی در اختیار صنایع کوچک قرار گیرد، خواستار اجرای این ماده قانونی هستیم.

در اين جلسه"مرتضی شهیدزاده" رئيس هيئت مديره صندوق توسعه ملي ايران گفت: این صندوق برای توانمند کردن بخش خصوصی ایجاد شده است و حمایت از موسسات عمومی غیر دولتی که کمتر از 20 درصد دولت در آنها دخالت دارد را در دستور کار دارد.

وی گفت: برای حمایت از طرح های دانش بنیان نیز منابع اعتباری از صندوق تفکیک شده و بستر برای بررسی و حمایت از این نوع طرح ها فراهم است.

شهیدزاده افزود: صندوق توسعه ملی براساس سیاست های مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس شورای اسلامی برای تامین منابع نسل آینده تاسیس شده و باید در طرح های تولیدی و اقتصادی سودآور کشور سرمایه گذاری کرده و عواید آن را در سرمایه گذاری های جدید به کار گیرد.

این مسئول ادامه داد: خط قرمز صندوق توسعه ملی، سیاست های مقام معظم رهبری، مصوبات مجلس شورای اسلامی و مصوبات هیات امنای صندوق است که از نمایندگان قوای جمهوری اسلامی تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه حمایت از طرح های جدید صادراتی در دستور کار صندوق است افزود: به عنوان مثال 16 طرح صادراتی در استان مورد حمایت قرار گرفته است و از طرح های دیگر که بتوانند از محل تولید صادرات داشته و شرایط بانک مرکزی را رعایت کنند حمایت می کنیم.

شهیدزاده با اشاره به شرایط حمایت از طرح ها گفت: صندوق نمی تواند طرح بدون بازار را بررسی کند و طرح ها حتما باید بازار حال و آینده آنها بررسی شود تا به مشکل نخورند.

این مسئول گفت: صندوق توسعه ملی برای حمایت از صادرکنندگان حدود 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نزد بانک صنعت و معدن سپرده کرده است که سرمایه گذاران صنعتی می توانند برای بهره برداری از این منابع اقدام کنند.

وی گفت: برای صادرات محصول کشاورزی و صنعتی سال گذشته هشت هزار میلیارد ریال در بانک ها سپرده کرده ایم و کسانی که امکان صادرات برای آنها فراهم است به بانک صنعت و معدن و کشاورزی مراجعه کنند.

قابل ذكر است بيش از 40 نفر از مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان قزوین در اين نشست تخصصي حضور داشتند.


١٦:٣٤ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٢٦٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: