اخبار > شهرک های صنعتی قزوین پیشگام ملی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی
 


  چاپ        ارسال به دوست

شهرک های صنعتی قزوین پیشگام ملی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: استان قزوین در هفت ماه گذشته با بیش از 71 قرارداد پیشگام ملی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي ، 'حمید رضا خانپور' در گفتگوی اختصاصی با اکونیوز با بیان اینکه استان قزوین یکی از مکان های طلایی جهت سرمایه گذاری محسوب می شود ابراز کرد: از ابتدای سال تا کنون 73 هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران واگذار نمودیم و بیش از 100 هکتار نیز مراحل پایانی خود را طی می کند که در آینده نزدیک به سایر سرمایه گذاران واگذار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرا و بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغالزایی بیش از 2000 نفر فراهم خواهد شد.

وی افزود: استان قزوین بعنوان شاهراه اصلی غرب به شرق و جنوب به شمال کشور و نزدیکی در شعاع 120 کیلومتری پایتخت یکی از بهترین نقاط طلایی کشور جهت سرمایه گذاری محسوب می شود که با تدابیری که در این خصوص انجام دادیم امیدواریم ضمن ایجاد بستر مناسب جهت سرمایه گذاران، نقش مهمی نیز در اشتغالزایی استان فراهم آوریم.

خانپور با اشاره به اینکه مشوق های خاصی جهت سرمایه گذاران استان در نواحی و شهرک های صنعتی استان قزوین نظر گرفته شده است ابراز کرد: سرمایه گذاران با تنها پرداخت بین 10 تا 30 درصد قیمت زمین، می توانند طرح های خود را در شهرک ها و نواحی صنعتی استان آغاز کنند و مابقی مبلغ طی اقساط بلند مدت 60 ماهه پرداخت نمایند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: ما برای واحدهایی که طبق تاریخ قید شده در قرارداد پروژه خود را به اتمام و بهره برداری برسانند تخفیف ویژه 10 درصدی نیز در نظر گرفته ایم و همچنین برای شرکت های دانش بنیان نیز از همان ابتدا 10 درصد تخفیف و مشوق در نظر خواهیم داشت.

وی افزود: معاف مالیاتی به مدت 10 سال و همچنین پرداخت عوارض، پروانه ساخت و یا پایان کار برای سرمایه گذاران داخل شهرک ها و نواحی استان کاملا رایگان می باشد که پس از اتمام کار تقدیم سرمایه گذاران خواهیم کرد.

این مسئول در ادامه با اشاره به انسجام بسیار خوب تیم اقتصادی استان با سرمایه گذاران ابراز کرد: تیم اقتصادی استان و بانک ها بسیار فعال و هماهنگ در جهت همراهی با سرمایه گذاران می باشد که واحدهایی که توانمندی داشته باشند جهت اخذ تسهیلات به بانک ها معرفی خواهیم کرد و خوشبختانه بانکهای استان تعامل خوبی با شهرک های صنعتی قزوین دارند.

خانپور تصریح نمود: با توجه به ظرفیت ها و بسترهای مناسب استان سعی کرده ایم تمامی موانع و مشکلات سرمایه گذاران در جلسات تیم اقتصادی که با حضور شخص استاندار و یا معاونین ایشان برگزار می گردد در داخل استان حل و فصل گردد.


١٨:٥٦ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٢٤١٤    /    تعداد نمایش : ٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: