اخبار > برگزاري جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین قزوين
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین قزوين

جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین استان قزوين با حضور " پريچهر سلطانی " مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و  شهرک های صنعتی ایران،"سيده حميده زرآبادي" نماينده مردم شريف قزوين، آبيك  والبرز در مجلس شوراي اسلامي، مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين و جمعی از بانوان کارآفرین شهركهاي صنعتي استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان قزوين، در این نشست، مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهركهاي صنعتي ايران گفت: در راستاي حمايت از بانوان كارآفرين به متقاضيان  سرمايه گذار      ( بانوان كار آفرين ) در شهركها  ونواحي صنعتي  مشوقهاي مناسبی ارائه خواهد شد كه مهمترين آن پرداخت عوامل نقدي 5 درصدي هزينه حقوق انتفاع و مابقي بصورت اقساط بلند مدت 60 ماهه مي باشد.

 وي با اشاره به عملكرد مثبت اين شورا در قزوين گفت: شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین استان قزوين با توجه به تعامل  و همكاري سازنده با دستگاههاي اجرايي مرتبط و برگزاري منظم جلسات و پيگيريهاي مطالبات بانوان كارآفرين از موفق ترين شوراهاي بانوان كارآفرين كشور نام برد.

پريچهرسلطانی هدف از تشكيل شوراي توسعه و تعاون بانوان كارآفرين استان قزوين را، آموزش زنان در زمینه صادرات و کسب و کار، ارتقای فرهنگ خود اشتغالی و استفاده از تجربیات واحدهای موفق براي تصمیم سازی و تصمیم گیری و هم افزایی و توان افزایی زنان کارآفرین برشمرد.

در اين نشست، " سيده حميده زرآبادي " نماينده مردم شريف قزوين ، آبيك  والبرز در مجلس شوراي اسلامي نماینده گفت: تنها راهکار معضل بیکاری توسعه صنایع کوچک است و اگر این امر رخ دهد معضل بیکاری رفع می شود.

وي تصريح كرد: صنعت ما یکسری مشکلات دارد که باید برای رفع آنها اقدام کرد، تنها راهکار معضل بیکاری توسعه صنایع کوچک است و اگر این امر رخ دهد معضل بیکاری رفع می شود، در حال حاضر ۷۰ درصد صنایع کوچک با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند.

عضو كميسيون صنايع و معادن در مجلس شوراي اسلامي افزود: تولید ما در گرو بانک ما است و این به صنعت ضربه می زند، باید نگرش و تغییری در سیاست های پولی و بانکی ایجاد شود زیرا در تسهیلاتی که از بانک داده می شود، بانک ها ابتدا بدهی خود را تسویه می کنند.

وی در پايان یادآور شد: از ابتدای سال ۹۷ به دلیل نوسانات ارزی، مشکل دیگری افزوده شده که در بحث مواد اولیه، تخصیص ارز و واردات موارد اولیه است که انشاالله موقت است و در چند ماه آتی این مشکلات رفع شود.

در ادامه " معصومه مراديان " مشاور استاندارو مديركل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين ، تسريع در روند درخواستهاي بانوان كارآفرينَ، هماهنگي بخش خصوصي و دولتي، آموزشهاي رايگان و حمايتهاي صادراتي  را از مهمترين اهداف تشكيل شوراي توسعه و تعاون بانوان کارآفرین قزوين دانست.

در ابتداي است اين جلسه" حميدرضا خانپور " مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين با اشاره به تعداد بانوان كارآفرين استان گفت: تاكنون اطلاعات 260 بانوي كارآفرين در مشاغل خانگي، صنايع دستي و توليدي به ثبت رسيده  كه در استان قزوين فعاليت مي كنند.

وي تصريح كرد: در حال حاضر 23 واحد توليدي و طرح صنعتي بانوان كارآفرين در شهركها و نواحي صنعتي استان مستقر مي باشند كه از اين تعداد 15 واحد توليدي با اخذ پروانه بهره برداري مشغول به فعاليت  هستند و مابقي در مرحله تخصيص زمين و ساخت و ساز قرار دارند.

رئيس هيئت مديره شركت شهركهاي صنعتي استان از ارائه تسهيلات حمايتي و وپژه جهت استقرار بانوان كارآفرين در شهركهاي صنعتي خبر داد.

گغتني است جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین صنایع کوچک و شهرک های صنعتی  در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.


١٦:٢٩ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٠٤٣    /    تعداد نمایش : ٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: