اخبار > مشاركت با آستان قدس رضوی برای فعالیت تولید محور در ضلع غربی شهرک صنعتي شماره 2 کاسپین/ پیگیری راه اندازی شهرک صنعتي تخصصي انرژی الله آباد، حمایت از ایجاد منطقه ویژه اقتصادی تاکستان و احداث مجتمع تولیدی صنایع گلدیران در قزوين
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در دیدار استاندار قزوین با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان شد:

مشاركت با آستان قدس رضوی برای فعالیت تولید محور در ضلع غربی شهرک صنعتي شماره 2 کاسپین/ پیگیری راه اندازی شهرک صنعتي تخصصي انرژی الله آباد، حمایت از ایجاد منطقه ویژه اقتصادی تاکستان و احداث مجتمع تولیدی صنایع گلدیران در قزوين

در دیدار استاندار قزوین با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ارائه مدل مشاركتی برای فعالیت تولید محور آستان قدس رضوی در قزوین، راه اندازی شهرک صنعتي انرژی الله آباد و منطقه ویژه اقتصادی تاکستان و حمایت از پروژه ساخت مجتمع تولیدی يك شرکت معتبر تولید داخل لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و دیجیتال در قزوین تأکید شد.

در دیدار استاندار قزوین با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ارائه مدل مشاركتی برای فعالیت تولید محور آستان قدس رضوی در قزوین، راه اندازی شهرک صنعتي انرژی الله آباد و منطقه ویژه اقتصادی تاکستان و حمایت از پروژه ساخت مجتمع تولیدی يك شرکت معتبر تولید داخل لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و دیجیتال در قزوین تأکید شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه در ديدار استاندار قزوین، ارائه یک مدل مشارکتی برای فعالیت صنعتی آستان قدس رضوی در اراضي متعلق به این آستان در مجاورت ضلع غربی شهرک صنعتی شماره 2 کاسپین را مورد تأکید قرار داد.

علي رسوليان با بیان این‌که این اراضي هم می‌توانند به شهرک صنعتی کاسپین ملحق شوند و هم برای راه اندازی شهرک فناوری مد نظر قرار گیرند، آمادگي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران را براي هرگونه همکاری و مشارکت با تعامل و هم افزایی دوجانبه در راستای رونق توليد و اشتغالزایی در این منطقه اعلام كرد.

وي همچنین درخصوص طرح احداث شهرک صنعتي تخصصي انرژی در الله آباد قزوین افزود: راه اندازی این شهرک از مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین بوده است و با توجه به تصویب خرید تضمینی انرژی و اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بر تولید انرژی‌های پایدار و  تجدید پذیر، در این حوزه نیز آماده هرگونه همکاری هستیم.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بخش دیگر این نشست درخصوص درخواست استقرار يك شرکت معتبر تولید داخل لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و دیجیتال در يكي از شهرك‌هاي صنعتي استان قزوين، ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از فعالیت‌های تولیدی این شركت صاحب نام اضافه کرد: با هماهنگی استانداري، اداره كل صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی قزوين، زمین مورد نیاز این شرکت را به قیمت کارشناسی تحویل و زیرساخت‌های مورد نیاز آن را توسعه می‌دهیم.

رسولیان به راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی تاکستان نیز اشاره كرد و ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین پس از معرفي به‌عنوان سازمان مسئول اين منطقه ويژه، مطالعات لازم را انجام خواهد داد و پیشنهادات مربوطه برای اخذ مصوبات مورد نیاز با درنظر گرفتن طرح جامع و پیوست زیست محیطی به هیأت وزیران ارائه مي‌شود.

وي در ادامه از سلسله برنامه‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای فعال سازی واحدهای توليدي راکد و نيمه فعال در كشور خبر داد و اظهار داشت: طرح ویژه فعال سازی ظرفیت تولید در واحدهای صنعتی نیز با حمایت این سازمان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین درحال انجام است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين با یادآوری موقعيت جغرافيايي و ويژگي‌هاي ممتاز استان قزوین، بر حمایت از ورود سرمایه گذاران و تسریع فعالیت‌های سرمایه گذاری جدید در این استان با هم افزایی استاندار و دستگاه‌های اجرایی ذيربط تأكيد كرد.

استاندار قزوین نيز در اين ديدار، فعال شدن ظرفیت‌های خالی و نیمه فعال شهرک‌های صنعتی را یکی از راهکارهای مهم در امر جهش توليد و اشتغال دانست و گفت: در این راستا اقدامات مهمی درحال انجام است.

محمد مهدی اعلایی بر مساعدت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای توسعه شهرک‌های صنعتي استان قزوین تأکید کرد و افزود: اين سازمان هماهنگی و هم افزایی نزدیکی در این حوزه داشته است.
 
وی همچنین از همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در احداث مجتمع توليدي يك شرکت معتبر تولید داخل لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و دیجیتال، پیشنهاد مشارکت با آستان قدس رضوی برای فعالیت در ضلع غربی شهرك صنعتي شماره 2 کاسپین، راه اندازی شهرک صنعتي انرژی در الله آباد و پیگیری منطقه ویژه اقتصادی تاکستان قدردانی کرد.

در این دیدار معاون هماهنگي امور اقتنصادي استعزیزاله افضلی مديركل صنعت، معدن و تجارت، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، جمعی از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین و نمایندگانی از آستان قدس رضوی و شرکت معتبر تولید داخل لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و دیجیتال نیز حضور داشتند.

تاريخ: 1401/03/30  | ساعت: ١٢:٣٠ | شناسه: ١٧٩٩٣ | تعداد نمايش: 114


خروج