اخبار > شهرک صنعتی کاسپین قزوین توسعه می یابد
 


  چاپ        ارسال به دوست

شهرک صنعتی کاسپین قزوین توسعه می یابد

استاندار قزوین گفت: با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش مساحت شهرک صنعتی کاسپین و توسعه آن در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، "عبدالمحمد زاهدی " در جریان بازدید از واحد تولیدی اي جي تي ايرانيان با سرمایه گذاری خارجی در زمینه صنایع چوبی در شهرک صنعتی کاسپین افزود:از ورود سرمایه گذاران خارجی به قزوین استقبال می کنیم چون افزایش اشتغال و رونق اقتصادی استان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری بهره برداران ترک در این واحد تولیدی افزود: کشورهای ایران و ترکیه همسایگان خوبی برای همدیگر هستند و باید تلاش کنیم به نفع مردم از ظرفیت دو کشور استفاده شود.

زاهدی با اشاره به مشکل این واحد برای ترخیص کالاها افزود: پیگیر ترخیص کالاهای این واحدی تولیدی از گمرک استان البرز هستیم ولی باید گمرک قزوین به عنوان مقصد این شرکت انتخاب شود تا با مشکلات کمتری در ترخیص کالاها مواجه شویم.
استاندار قزوین با اشاره به موضوع معافیت های مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین گفت:پیگیری بازگشت معافیت های مالیاتی شهرک های صنعتی تا شعاع 120 کیلومتری تهران هستیم و راهکار قانونی آن بررسی شده و به تهران ارسال شده است.

وی گفت: قول می دهیم زیرساخت مورد نیاز این شرکت نیز تا قبل از زمان بهره برداری آماده شود تا هرچه سریعتر شاهد بهره برداری کامل این واحد تولیدی دراستان باشیم.

 قزوین ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد

سرمایه گذار ترک و رییس هیات مدیره این واحد تولیدی نیز در این دیدار گفت: شهرک صنعتی کاسپین قزوین ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد و ما حتما سرمایه گذاران دیگر ترک را به این شهرک دعوت خواهیم کرد.

اونور گوون افزود: با توجه به پیشرفت های فیزیکی مطلوب احتمالا تا قبل از پایان سال جاری این واحد تولیدی به بهره برداری برسد و ظرفیت اشتغال آن از 150 نفر به 300 نفر افزایش یابد.

وی ادامه داد:در صورت فعال شدن این شرکت امکان صادرات محصولات ما از ایران به کشورهای همایسه از قبیل افغانستان، پاکستان،ترکمنستان و ... وجود دارد.

تسریع در واگذاری زیرساخت ها و اعطای معافیت های مالیاتی از جمله درخواست های این شرکت بود که در این جلسه مطرح شد.
این واحد تولیدی با 18 ميليون يوروس سرماسيه گذاري اوليه و 15 ميليون يورو سرمايه در گردش در شهرک صنعتی کاسپین مستقر شده و فاز اول آن با 100 نفر اشتغال تا پایان سال به بهره برداری می رسد.


١٣:٥٥ - چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٧٥٨    /    تعداد نمایش : ٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: