اخبار > شناسايي هشت خوشه صنعتي در استان قزوين
 


  چاپ        ارسال به دوست

شناسايي هشت خوشه صنعتي در استان قزوين

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: خوشه هاي صنعتي بسته بندي، فرآوري محصولات انگور تاكستان، زيتون، قطعه سازي خودرو، كفش دانسفهان، محصولات شيميايي،  شيريني سنتي وگليم  در استان قزوين شناسايي شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين ، ' حميدرضا خانپور ' در خبر سيماي مركز قزوين با اعلام  اين مطلب افزود: در حال حاضر دو خوشه صنعتي بسته بندي  و فرآوري محصولات انگور تاكستان به ثبت رسيده و در حال فعاليت مي باشند و با اتمام مرحله امكان سنجي توسعه خوشه شيريني سنتي  در سال 96 و صدور مجوز توسعه اين خوشه، انشالله با انتخاب مشاور در نيمه دوم سال جاري فعاليت اين خوشه آغاز خواهد شد.

وي با اشاره به اهداف خوشه هاي كسب و كار تصريح كرد: بالا بردن سرمايه اجتماعي ذي نفعان خوشه با انجام خريد مشترك، تاسيس تعاوني ها مواد اوليه و فروش مشترك با تاسيس كنسرسيوم، افزايش ظرفيت كسب و كارهاي بومي با تكيه بر استعدادهاي منطقه و برندسازي و تجاري سازي محصولات خوشه در سطح ملي و جهاني را مي توان از مهمترين اهداف خوشه ها بر شمرد.

رئيس هيئت مديره شركت شهركهاي صنعتي استان از فعاليت خوشه بسته بندي با عضويت 210 واحد صنعتي و توليدي و اشتغال هفت هزار و 500 نفر در استان خبر داد.

خانپور همچنين از فعاليت خوشه فرآوري محصولات انگور استان با 27 عضو خبر داده و گفت: در سال گذشته بالغ 40 ميليون دلار به ميزان 20000 تن محصولات انگور به كشورهاي خارجي صادر شده است.

وي افزود: تشكيل كنسرسيوم تكوين و مينودر با هدف كاهش هزينه كنسرسيوم هاي صادراتي خوشه در بخش بازاريابي، ترخيص كالا، حذف واسطه ها و بهره گيري از سرمايه  اجتماعي اعضاء كنسرسيوم و راه اندازي دفاتر فروش در كشورهاي روسيه و عراق از عمده ترين فعاليت اين خوشه  در استان بوده است.

وي در پايان تصريح كرد: حضور پرتوان كنسرسيوم صادراتي خوشه فرآوري كشمش و انگور استان قزوين در بيش از 12 نمايشگاه بين المللي خارجي در طول دو سال و نيم گذشته در كشورهاي روسيه، آلمان، كنيا، عمان، اكراين، عراق و .... نويد بازار خوب براي انگور و كمشش در بازارهاي جهاني است.


١٢:٤٤ - شنبه ١٧ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٥٣١    /    تعداد نمایش : ٩٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: