اخبار > 92 خوشه صنعتی در کشور اجرا شده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

92 خوشه صنعتی در کشور اجرا شده است

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: 92 خوشه صنعتی در کشور تاکنون در حال فعاليت مي باشند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين ، " فرشاد مقیمی " در بازديد از  شهرك صنعتي كاسپين و چند واحد توليدي اظهار داشت:کار اجرای حدود 40 خوشه صنعتی نیز کماکان ادامه دارد.

وی افزود: در مجموع 430 خوشه مختلف صنعتی در سطح کشور مورد شناسایی قرار گرفته که برای ساماندهی آنها برنامه ریزی شده است.

این مسئول گفت: خوشه های صنعتی پیوند چندین واحد و مجموعه تولیدی و بنگاه اقتصادی مستقر در یک منطقه با محصول نهایی مشترک هستند که فعالیت های همدیگر را هم پوشانی کرده و برای رسیدن به اهداف خود از جمله در حوزه تهیه مواد اولیه با قیمت مناسب و بازاریابی با یکدیگر ارتباط و همکاری برقرار می کنند.

عضو هيئت مديره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اظهار داشت: واحدهای عضو خوشه های صنعتی از محل ارتباطات و همکاری های مشترک سود کسب می کنند و این همکاری، دانش فنی و بهره وری آنها را افزایش داده و هزینه های تولیدشان را نیز کاهش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: خوشه های صنعتی تقویت کننده و محرک صنایع کوچک و متوسط در عرصه تولید و بازار خواهد بود و اثرات اقتصادی مطلوبی را در سطح جامعه به همراه خواهد داشت.

این مسئول گفت: حل مشکلات واحدهای تولیدی در قالب خوشه های صنعتی بدون شک راحت تر و بهتر از رسیدگی به مسایل واحدهای تولیدی به شک تک به تک و پراکنده است.

 در ادامه حضور معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران وي بهمراه معاون اقتصادي استاندار قزوين و مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي قزوين از محل دائمي نمايشگاه محصولات واحدهاي توليدي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي استان و كارخانه ايرانيان خوشنام توليد كننده ملزومات اداري و مدرسه اي و نوشت افزار مستقر در شهرك صنعتي كاسپين بازديد كرد.

گفتني است بيست و نهمين دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه هاي کسب و کار(CDA) با حضور 36 نفر از 20 استان كشور به همت شرکت شهرک‌های صنعتی قزوين تا 15 شهريورماه در حال برگزاري است.


١٥:٢٥ - چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٥٢١    /    تعداد نمایش : ٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: