اخبار > برگزاری دوره آموزشی عاملین توسعه کسب و کاركشور در استان قزوين
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی عاملین توسعه کسب و کاركشور در استان قزوين

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: بيست و نهمين دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه هاي کسب و کار(CDA) با حضور 36 نفر از 20 استان كشور به همت شرکت شهرک‌های صنعتی قزوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين،" حميدرضا خانپور " در اولين روز برگزاري اين دوره طي سخناني در اين خصوص اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای و صنعتی ایران به منظور بهره گیری از توان کارشناسی داخل کشور هرساله دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه های صنعتی جهت تقویت وجوه مثبت صنایع کوچک را برای مشاوران دارای تجربه وتحصیلات مرتبط برگزار می نماید.

وي آشنایی با مفاهیم توسعه خوشه های کسب وکار، انتقال تجربیات خوشه های در حال توسعه، بالا بردن سطح کیفی و علمی خوشه‌های کسب و کار کشور، ارتقاء سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی، تحلیل شاخصهای بازار، تدوین چشم انداز خوشه و نقش بی بدیل خوشه های صنعتی درکشور را از مهمترين اهداف اين دوره آموزشي عنوان كرد.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان با اشاره به توسعه خوشه هاي كسب و كارگفت: توسعه خوشه هاي كسب و كار مي تواند به افزايش ظرفيت توليدات كشور و افزايش سهم بازار و اشتغال پايدار منجر شود ودر بازه زمانی سه الی پنج سال می تواند شکوفا شود که حاصل آن توسعه ظرفیت های اقلیمی وبومی کشور است

معاون اقتصادی استاندار در جریان بازدید از دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه کسب و کار که توسط شرکت شهرک های صنعتی استان در محل شهر صنعتی البرز در حال برگزاری است گفت :  استان دارای ظرفیت ویژه ای بویژه در صنعت و کشاورزی است و سالانه یکهزار متقاضی سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان وجود دارد .

 در ادامه "منوچهر حبیبی " معاون اقتصادي استاندار قزوين افزود : مسائل زیست محیطی و آب خط قرمز در سرمایه گذاری است و باید توسط متقاضیان لحاظ شود.

وی با بیان اینکه  رویکرد استان در پذیرش سرمایه گذار ، راه اندازی صنایع کوچک است ، تصریح کرد : خوشبختانه شهر ک های صنعتی استان بدلیل ساماندهی های صورت گرفته اکثرا فعال است و پذیرای سرمایه گذاران جدید می باشد .

معاون اقتصادی استاندار ادامه داد : رویکرد امروز استان در سرمایه گذاری به سمت گردشگری و ایجاد نیروگاه های بادی و خورشیدی است و ۱۹ هزار هکتار برای راه اندازی شهرک انرژی شناسایی شده است .

حبيبي تاکید کرد : همه دستگاه های استان در راستای تحقق تولید و اشتغال حرکت می کنند که متن همه فعالیت ها باید با آموزش و آشنایی با پیشرفت علوم دنیا به هم متصل شود.

گفتني است بيست و نهمين دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه هاي کسب و کار(CDA) با حضور 36 نفر از عاملين توسعه خوشه كسب و كار از 20 استان كشور به مدت 6 روز از 10 الي 15 شهريورماه  به ميزباني شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين برگزار ميشود.


١٣:٠٣ - شنبه ١٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٤٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: