اخبار > چهارمین شعبه طلايه داران صلح و سازش در شهرك صنعتي آراسنج راه اندازی شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

چهارمین شعبه طلايه داران صلح و سازش در شهرك صنعتي آراسنج راه اندازی شد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: در حال حاضر چهار شعب اصلی در شهرکهای صنعتی کاسپین، لیا، آراسنج و خرمدشت بعنوان شعب اصلی طلایه داران صلح و سازش در شهرکها و نواحی صنعتی استان با هدف تسريع در حل مشكلات پرونده هاي قضايي واحدهاي توليدي و صنعتي راه اندازی شده است‌.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: در حال حاضر چهار شعب اصلی در شهرکهای صنعتی کاسپین، لیا، آراسنج و خرمدشت بعنوان شعب اصلی طلایه داران صلح و سازش در شهرکها و نواحی صنعتی استان با هدف تسريع در حل مشكلات پرونده هاي قضايي واحدهاي توليدي و صنعتي راه اندازی شده است‌.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، "حميدرضا خانپور" در حاشیه مراسم افتتاحیه چهارمین شعبه طلایه داران صلح و سازش در شهرک صنعتی آراسنج که با حضور روح الله عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا و حجت الاسلام نورالله قدرتی رییس کل دادگستری استان برگزار شد ادامه داد: از آنجاييكه نهاد صلح و سازش در فرهنگ ديني ما و عرف جامعه جايگاه ارزشمندي و قابل توجهي دارد شعب طلايه داران صلح و سازش با هدف كاهش ورودي پرونده ها به دستگاه قضايي و شوراي حل اختلاف راه اندازي شده كه موجب رفع اختلاف در بدنه واحدهاي توليدي و صنعتي خواهد شد كه نتيجه آن جلوگيري از تعطيل شدن واحد توليدي و صنعتي و متوقف ننمودن خط توليد و كمك به رونق اقتصادي و ثبات اشتغال پايدار مي باشد.

وي با اشاره به مزاياي اين طرح افزود: رايگان بودن، عدم رعايت تشريفات قوانين آئين دادرسي در طرح و رسيدگي به دعاوي، سرعت و اثربخش بودن مذاكرات اصلاحي در اين شعب را از مهمترين مزيتهاي اين طرح عنوان كرد.

رئيس هيئت مديره شركت شهركهاي صنعتي استان تصريح كرد: در حال حاضر تعداد چهار شعبه طلايه داران صلح و سازش در تمامي شهركها و نواحي صنعتي استان تشكيل و آموزش هاي لازم به رؤسا و اعضاي شعب با همكاري اداره كل شوراي حل اختلاف دادگستري قزوين صورت پذيرفته است.

خانپور در پايان خاطرنشان كرد: در سال "جهش توليد" و در راستاي كمك به واحدهاي توليدي و صنعتي و با توجه به راه اندازي اين شعبات در دفاتر شركتهاي خدماتي شهركها و نواحي صنعتي، صنعتگران و توليدگنندگان با مراجعه به اين شعب در صورت طرح پرونده هاي عليه فعالان توليدي و صنعتي و يا كارگران و مرتبطين آنها ديگر نياز و الزامي به مراجعه به محاكم قضايي و شوراهاي حل اختلاف شهري نمي باشد و اين شعب با رعايت صلاحيت قانوني خود نسبت به رفع اختلاف نسبت به اصحاب دعوي اقدام خواهند نمود.

گفتني است؛ اين شعب آماده ارائه خدمت به تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي مستقر و مقيم در شهركها و نواحي صنعتي مي باشند كه داراي اختلافات مدني از جمله و مطالبه وجه ، اجور معوقه و.... هستند.

قابل ذكر است؛ با ابلاغ رئيس كل دادگستري استان قزوين، حميدرضا خانپور رئيس هيئت مديره شركت شهرك هاي صنعتي استان قزوين بعنوان دبير طلايه داران صلح  وسازش انتخاب شده است.

تاريخ: 1399/08/11  | ساعت: ١١:١٣ | شناسه: ١٢١٩٦ | تعداد نمايش: 38

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج