×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


 • عملیات اجرایی احداث واحد صنعتي "روکش لاستیک آريا" در شهرك صنعتي راور آغاز شد بیشتر

 • برگزاری 60 رویداد استارتاپی در راستای حرکت به سمت فرآیند "ایده" تا "پدیده" در صنعت بیشتر

 • سهم ۶۲ درصدی بخش تولید در تأمین درآمدهای مالیاتی کشور/ 361 هزار میلیارد تومان نیاز صنعت به سرمایه در گردش بیشتر

 • اولویت‌های استراتژیک توسعه صنعتی کشور تعیین شده است/ ضرورت تأمین مالی مناسب برای تکمیل ظرفیت خالی واحدهاي تولیدي بیشتر

 • برگزاري رويداد ملي تبادل فنآوري بنگاه‌هاي كوچك و متوسط و استارتاپ‌ها در كرج بیشتر

 • جانمایی برای احداث شهرک صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان بیشتر

 • تأمین منابع مالی متنوع برای تقویت زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور بیشتر

 • تحريم براي رفع نيازهاي فنآورانه صنايع كوچك و متوسط يك فرصت شد بیشتر

 • صنعت يكي از حلقه‌هاي اصلي اكوسيستم نوآوري و فنآوري است بیشتر

 • وزیر صنعت، معدن و تجارت از دو واحد توليدي در شهرک صنعتی رجه بابل بازديد كرد بیشتر

عطش صنعتی‌ها برای مجوز کار

روند صدور جواز صنعتی، اولین ماه نیمه دوم سال را با رشد سپری کرد؛ رشدی که در روند تولیدات صنعتی نیز قابل ‌لمس است که با این شرایط می‌توان گفت تقاضا برای اخذ مجوز در بخش‌های مختلف صنعتی همچنان گرم است.


عطش برای سرمایه‌گذاری صنعتی

افزایش تمایل برای سرمایه‌گذاری صنعتی درحالی است که با اعمال تحریم‌های جدید، بسیاری از فعالان اقتصادی از افت سرمایه‌گذاری صنعتی خبر می‌دادند و معتقد بودند که شاهد خروج سرمایه‌گذاران از طرح‌های صنعتی خواهیم بود؛ پیش‌بینی‌ای که با توجه به داده‌های اعلام شده می‌توان گفت درست از آب درنیامد و تنها در این مدت شاهد چرخش سرمایه‌گذاری از "طرح‌های سرمایه‌بر" به سمت "طرح‌های کم‌ سرمایه" بوده‌ایم.


بایدهای برنامه تأمین مالی صنعتی

همواره از بخش صنعت و معدن به‌واسطه ارتباط تنگاتنگ با متغیرهای حقیقی اقتصاد نظیر جریان حقیقی تأمین کالا، تولید، مصرف، اشتغال پایدار، بازرگانی داخلی و خارجی، به‌عنوان بخش پیشران اقتصاد یاد می‌شود. از این‌رو تأمین مالی این بخش علاوه بر آثار اقتصادی خرد در قالب فعالیت‌های بنگاهی، منجر به دستیابی به اهداف کلان اقتصاد ملی خواهد شد و دلالت‌های اصلی سایر بخش‌های اقتصادی به‌ویژه بخش خدمات، وابسته به عملکرد این بخش است.


تعویض موتور رشد در بخش صنعت

پیشران‌های صنعتی کشور در ۹ گروه و ۳۵ رشته فعالیت مشخص شدند. این لیست با توجه به شرایط موجود در کشور به‌روز شده و پس از نظرخواهی از دستگاه‌های مرتبط و فعالان بخش خصوصی به‌عنوان اولویت‌های جدید صنعتی مدنظر قرار خواهند گرفت.


'گام' جدید برای رونق تولید

مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم درحالی زندگی مردم و بسیاری از کسب ‌و کارها را با چالش روبه‌رو کرده که رونق تولید به‌عنوان یکی از اولویت‌های اقتصاد کشور، برای برون ‌رفت از این شرایط مطرح است؛ تولیدی که بحث تأمین نقدینگی یا همان سرمایه در گردش واحدها در شرایط فعلی اقتصاد به یکی از بزرگترین دغدغه‌هایش تبدیل شده است.


گذر موج تورمی از بخش صنعت

آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، موج تورمی از بخش صنعت اقتصاد ایران گذر کرده است. بر اساس آمارهای این گزارش، نرخ تورم فصلی بخش صنعت در تابستان به 0.2 درصد رسیده که کمترین مقدار طی 4 سال اخیر بوده است.


يك خبر خوب از تولید بخش صنعت و يك هشدار درباره تبخیر سوخت رشد اقتصادی

رئیس ‌کل بانک مرکزی در یک پست اینستاگرامی یک نکته مثبت و یک نگرانی را عنوان کرد. بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی او، روند کاهشی رشد شرکت‌های بورسی پس از ثبت ۵ ماه در نیمه نخست سال‌ جاری تغییر مسیر داده و در ماه شهریور 1.2 درصد شده است. همتی این شاخص را به‌عنوان نمادی از تغییرات بخش صنعت ارزیابی کرده و تأکید می‌کند که این روند در سه ماه نخست سال‌ جاری نیز رؤیت شده است.


"سککوک"؛ دروازه ورود به اقتصاد هوشمند

گفت‌وگو با دكتر فردوس باقريفراخوان وزير صنعت، معدن و تجارت برای مشارکت استارتاپ‌ها

طی ماه‌های اخیر چند رویداد مختلف دولت و شخص رئیس‌ جمهور نشان داده‌‌اند که بیشتر از گذشته با اکوسیستم استارتاپی کشور آشنا شده‌اند و تلاش برای رفع موانع، اصلاح قوانین و هموار کردن مسیر برای رشد نوآوری شکل جدی‌تری به‌ خود گرفته است.


پيش‌ شرط افزايش بنگاه‌هاي كوچك و پيچيدگي رشد آن‌ها

گفت‌وگو با دكتر داود سوري، استاد دانشكده اقتصاد دانشگاه شريف


تمام ظرفیت خود را برای تثبيت توليد در شهرک‌های صنعتي تقاضا محور قرار مي‌دهيم

اصغر مصاحب با بیان این‌که اولویت این سازمان تثبیت وضع کنونی توليد در شهرک‌های صنعتی است، گفت: وضعيت توليد در شهرک‌های صنعتي نسبت به سال قبل بدون تغییر و مانند شرایط گذشته است و اختلالي در وضعيت كلي شهرك‌هاي صنعتي مشاهده نمي‌شود.


سازوكار تأمین مالی زنجیره تأمین صنايع كوچك و متوسط

اصغر مصاحب تصريح كرد: امروزه شاهد تولد و به‌کارگیری سامانه‌هایی با نام Supply Chain Finance) SCF) هستیم که مدیریت چرخه پول و چرخه اطلاعات را به‌طور هماهنگ با یکدیگر انجام داده و شرایط مد نظر بانک، یعنی کنترل نحوه و محل مصرف را تأمین می‌سازند.


عبور از بحران به سود اشتغال

این گفت‌وگو روایتی است از آن‌چه نزدیک به ۹ ماه بر وزارت صنعت، معدن و تجارت و البته شخص وزیر گذشته است. روایتی است از شرایط حال حاضر خودرو سازی‌ها و البته دیدگاه‌های رحمانی به‌عنوان بالاترین مقام مسئول در حوزه صنعت و تولید درباره مهمترین زیربخش صنعتی ایران.


اصلاح مشوق‌هاي مالياتي شهرك‌هاي صنعتي شعاع 120 كيلومتري تهران در دستور كار دولت است

دولت تدبير و اميد و تمامي اركان آن در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري و ارتقاء توان اقتصاد ملي كشور، حمايت از جهادگران عرصه صنعت، توليد و اشتغال را وظيفه شرعي و ملي خود دانسته و طي بيش از شش سال گذشته، گام‌هاي اثربخشي را با همراهي و حمايت‌هاي هميشگي صنعتگران و توليد كنندگان در جهت تسهيل فضاي كسب و كار فعالان اقتصادي كشور برداشته و همچنان برمي‌دارد.


موج گرانی زمین در شهرک‌های صنعتی صحت ندارد/ خرید و فروش زمین در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی فاقد وجاهت قانونی است

آن‌چه در آن رسانه به 'موج گرانی زمین در شهرک‌های صنعتی' تعبیر شده است، صحت نداشته و افزایش آمار واگذاری زمین در شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها گواه صادقی بر علاقه‌مندی و اشتیاق روزافزون سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به حضور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور است.آمار بازديد

 • بازديدکنندگان آنلاين : 2

 • بازديد کنندگان اين صفحه : 18872

 • بازديدکنندگان امروز : 914

 • کل بازديدکنندگان : 6304514


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد