بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
بررسی مشکلات شهرک صنعتی ایبک آباد اراک

با حضور سید علی آقا زاده استاندار، مصطفی آمره مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی  و برخی صاحبان صنایع ،مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی خیر آباد اراک مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی سید علی آقازاده استاندار در این جلسه گفت: در سایه همدلی و همکاری همه بخش های مرتبط با صنعت به ویژه صنایع کوچک و متوسط مشکلات تولید رفع می گردد.

 وی افزود: بهبود وضعیت جاده دسترسی به این شهرک حد مسیر اراک تا فرمهین تاثیر بسزایی در افزایش جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال دارد.

وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی به ویژه بانک ها همواره باید در چارچوب قانون یاری ده تولید و صنایع مختلف باشند چرا که در شرایط حساس کنونی ایجاد اشتغال دغدغه جدی همه دلسوزان نظام است.

 وی تاکید کرد: در آینده نزدیک با برنامه ریزی اصولی جلسه کارگروه رونق اقتصادی استان مرکزی با حضور مدیران مرتبط با بخش صنعت تشکیل و تصمیم های لازم اخذ خواهد شد.

 در ابتدای این جلسه مصطفی آمره مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی گفت: شهرک صنعتی ایبک آباد به عنوان دومین مجموعه صنعتی اراک در فضایی بالغ بر ۵۳۱ هکتار احداث شده که فاز عملیاتی آن ۱۸۱ هکتار  است.

آمره اظهار داشت: هم اینک ۹۴ هکتار زمین صنعتی در این مجموعه آماده واگذاری می باشد که ۶۸ هکتارآن تحویل متقاضیان شده که از ۲۳۲ واحد مستقر شده در آن ۱۴۳ تای آن پروانه بهره برداری اخذ کرده اند.

وی میزان اشتغال این شهرک را یک هزاررو ۸۶۰ نفر اعلام و افزود: صنایع فلزی ۴۳ ،  شیمیایی ۱۰ ،غذایی ۱۴،سلولزی ۱۱، کانی غیر فلزی ۶و مابقی ۵ درصد ترکیب واحدهای مستقر در این مجموعه را شامل می شود.

‌وی میزان آب تخصیص داده شده به شهرک را ۵۶ لیتر برثانیه دانست و اضافه کرد: با جابجا یی های چاه های آب در منطقه گاوخانه اراک مشکل کمبود حل شده است.‌

آمره در پایان استقرار تصفیه خانه خاص پساب واحد های الکل  به صورت آزمایشی برای نخستین بار در کشور با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان در شهرک را گام اساسی در حل مشکل دفع اصولی فاضلاب عنوان کرد.

گفتنی است در این دیدار جمعی از مدیران و صاحبان صنایع مستقر در شهرک صنعتی ایبک آباد به بیان دیدگاه و مشکلات پیش روی صنایع پرداختند و در ادامه  استاندار مرکزی از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ایبک آباد بازدید بعمل آورد.

   1396/10/21

Rating: 0/10 ( 0 )
Share