بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: لزوم اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید

با حضوراستاندار خراسان رضوی و مسئولین استانی نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این نشست گفت: مدیران دستگاه های اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد ها و کارگروه های فرادستی همچون تسهیل، اقتصاد مقاومتی و مانند آن هستند.
وی با تاکید بر لزوم حل مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی استان از سوی مدیران در چارچوب اختیارات قانونی، افزود:  اگر رفع موانع، خارج از توان و اختیار آن دستگاه باشد؛ در ستادهای فرادستی مطرح و تصمیم گیری می شود.


استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: این کارگروه و ستادهای فرادستی چون اقتصاد مقاومتی و تسهیل برای چاره اندیشی و حل برخی گره ها و مسائلی است که به دلیل محدودیت اختیارات دستگاه ها قابل حل و فصل نیست


رشیدیان با بیان اینکه گاهی رفع موانع و گره هایی که ایجاد می شود خارج از حیطه  اختیار مدیران است؛ خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت شوراهای بالادستی که قانون اختیارات ویژه ای برای آن دیده و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و عملیاتی و اجرایی شدن سیاست های 24 گانه ابلاغیه رهبر معظم انقلاب است؛ استفاده شود.
 وی تصریح کرد: مسئولیت هرتصمیمی که در این راستا گرفته و اقدام شود با این ستادها و بالاترین مقام اجرایی آن در استان یعنی استاندار است و اگر مساله ای هم باشد بر ذمه مدیر نیست؛ مدیران اجرایی موظف به اجرا هستند و اگر اشکالی باشد سازمان بازرسی موضوع را از این ستاد پیگیر می شود.


استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: اگر در موردی مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مغایرت قانونی داشته باشد اعلام می کنند و در ستاد مرکزی بررسی و تصمیم لغو می شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به رشد 13درصدی اعطای تسهیلات طی هفت ماهه ی سال جاری از سوی بانک های استان، اظهار داشت: انتظار است درحوزه تسهیلات رونق تولید، این منابع به اشتغال و اقتصاد اختصاص یابد و با حساسیت و نگرش قبل به تولید و اشتغال استان کمک شود.
رشیدیان بر ضرورت پایش تسهیلات اختصاصی به واحدهای صنعتی که تا کنون از این منابع استفاده کرده اند تاکید و اظهار کرد: همه دستگاه ها اعم از سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک های صنعتی و غیره کمک کنند تا این موضوع پایش و کنترل شود.
 در حاشیه این نشست"مسعود مهدی زاده مقدم"مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، گفت: خوشبختانه اقدامات مؤثری در جهت رفع مسائل واحدهای تولیدی، درنشست های ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید استان انجام‌شده و تسهیلات موردنیاز در اختیار سرمایه‌گذاران طبق اولویت قرار می گیرد.

وی افزود: یکی از دغدغه های بخش تولید و صنعت بحث سرمایه در گردش است که با راهکارهایی که به صاحبان صنعت توسط مشاوران ما به آنها داده می شود تا حدود زیادی به این مسئله کمک شده است.

رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: تقویت و حمایت از صنایع خرد، کوچک و متوسط جزو اولویت ­های اصلی و برنامه ­های راهبردی این شرکت است تا علاوه بر ایجاد اشتغال در استان، توسعه صنعتی و اقتصادی و توانمندی بیشتر صنعتگران را بدنبال داشته باشد.

 

   1396/10/21

Rating: 0/10 ( 0 )
Share