بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
توسعۀ فراصنعتی اصفهان با احداث شهرکهای دانش بنیان جدید

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان از تلاش این شرکت برای توسعه فرا صنعتی استان اصفهان با احداث شهرکهای دانش بنیان خبرداد و گفت: با احداث شهرکهای فناوری جدید در استان برای بیش از 10 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی و نخبگان علمی استان طی یک برنامه میان مدت ده ساله  اشتغالزایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان ، " محمد جواد بگی" در جمع خبرنگاران افزود: شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان در حوزه صنایع دانش بنیان و فناور در شهرستانهای کاشان، نائین، شهرضا و گلپایگان ؛ مطالعات ایجاد شهرکهای تخصصی تبدیلات گازی، فرآوری عناصر راهبردی، فرآوری محصولات و مواد غذایی و همچنین صنعت نساجی را آغاز نمود که احداث این شهرکهای تخصصی منجر به بومی سازی  فناوری های جدید و همچنین پیاده سازی تکنولوژی ها و ایده های مراکز علمی و تحقیقاتی استان خواهد شد که این امر در نهایت افزایش تولیدات دانش بنیان استان اصفهان را به دنبال خواهد داشت.

وی احداث این شهرکها را گام موثری در زمینه توسعه صادرات و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان نظام آموزشی کشور عنوان کرد و با اشاره به ضرورت توسعه فراصنعتی استان اصفهان افزود: ایجاد  زنجیره ارزش افزوده مواد معدنی عناصر راهبردی مانند لانتانیدها و اکتنیدها را برای نخستین بار در کشور و حتی خاورمیانه، در منطقه شرق استان و به ویژه شهرستان نایین از اهم برنامه های این شرکت برای توسعه منطقه شرق استان خواهد بود.

وی در ادامه با بیان ضرورت توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی و تبدیلات گازی که کشور از پتانسیل بالایی در این بخش برخوردار است افزود: شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان در حال برنامه ریزی جهت عملیاتی نمودن احداث شهرک صنعتی تبدیلات گازی و صنایع پایین دستی پتروشیمی و صنایع تولید دارو در مجاورت شهرک صنعتی رازی است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی اصفهان در ادامه با اشاره به پتانسیل های موجود در زمینه صنعت نساجی در شهرستان کاشان تصریح کرد: در این شهرستان نیز به منظور ارتقای تکنولوژی ساخت ماشین آلات نساجی و همچنین تولید فرآورده های نساجی برتر و دانش بنیان، نسبت به احداث شهرک جدیدی اقدام نمودیم.

بگی همچنین شهرستان گلپایگان را به دلیل برخوردار بودن از ظرفیت های بی نظیر تولید و توسعه صنایع غذایی در کشور، یکی از قطب های صنایع غذایی کشور دانست و افزود: علاوه بر توسعه خوشه صنایع غذایی، ایجاد یک ناحیه صنعتی صنایع غذایی و صنایع تبدیلی تکمیلی کشاورزی جهت تولید مواد غذایی دانش بنیانی که بدون مواد نگهدارنده تولید خواهد شد، از برنامه های پیش روی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان در این شهرستان است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان افزود: در مجموع با احداث شهرکهای صنعتی دانش بنیان فوق، بالغ بر ده هزار نفر اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و نخبگان علمی استان در یک برنامه زمان بندی ده ساله  ایجاد خواهد شد. 

وی سرمایه گذاری این بخش را بیش از یک هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه صنایع مورد اشاره، دانش بنیان هستند ارزش افزوده بسیار بالاتری نسبت به صنایع موجود در استان ایجاد خواهند کرد و علاوه بر این، صنایع مستقر در این شهرکهای صنعتی دانش بنیان جدید، دوستدار محیط زیست و صنایعی سبز با حداقل آلودگی های زیست محیطی خواهند بود.

بگی در پایان تصریح کرد: امیدواریم با توجه به منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بتوانیم در سال 96 گام های موثر و بزرگی در توسعه صنایع دانش بنیان و ارتقاء سطح  تولید و اشتغال استان و کشور برداریم.

   1396/8/23

Rating: 0/10 ( 0 )
Share