بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: لزوم همکاری بانک ها و دستگاه های دولتی برای مرتفع شدن موانع تولید

جلسه هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی آباده با حضور نماینده مردم شهرستان های آباده، خرمبید و بوانات در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه ظرفیت ها ،توانمندی ها ،مسائل و مشکلات شهرک صنعتی آباده بررسی شد.

    سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه  گفت: شماری از واحدهای تولیدی برای ادامه فعالیت خود با مشکلات جدی مواجه هستند و برای برون رفت از این شرایط نیاز به کمک و همکاری بانک ها و دستگاه های دولتی دارند.

"رحیم زارع" بیان داشت: اوضاع نامناسب تولید در برخی از شهرک‌های صنعتی سبب شده تا مدیران بعضی از این واحدهای تولیدی یا کارخانه خود را اجاره دهند و یا برای معافیت از پرداخت حقوق و مالیات، تصمیم به تعطیلی واحد تولیدی خود بگیرند.

وی افزود: همه باید با همکاری یکدیگر برای حل مشکلات مالی واحدهای تولیدی و روان سازی امور جاری آنها اقدام کنیم.

نماینده مردم شهرستان های آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تسهیل، تشویق و مهیا کردن شرایط برای ساماندهی ارتباط بین صنایع کوچک، متوسط و بزرگ از نیازهای امروز جامعه صنعتی و تولیدی در کشور است.

زارع گفت: ما باید شهرک‌های صنعتی خود را حفظ کنیم زیرا این شهرک‌ها نقش بسزایی در اقتصاد کشور خواهد داشت

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: اگر می خواهیم حوزه شمال فارس به بخش صنعتی و تولیدی تبدیل شود ابتدا باید زیرساخت های لازم فراهم شود، و همچنین با بهره گیری از جوانان برای شکل گیری صنایع پایین دستی در این منطقه اقدام کنیم.

زارع افزود: قابلیت های شهرستان آباده به لحاظ برخورداری از منابع انسانی در استان فارس کم نظیر است و با توجه به شمار زیاد جوانان دانش آموخته می توانیم ازآنها برای بهبود وضعیت تولید در صنایع کوچک و متوسط این شهرستان بیشترین استفاده را ببریم.

وی بیان کرد: برای واگذاری زمین به متقاضیان در شهرک صنعتی ایزدخواست و ناحیه صنعتی سورمق شهرستان آباده، پنج درصد هزینه آن به صورت نقدی و مابقی در قالب اقساط 48 ماهه دریافت می شود.

او گفت: همچنین در صورت بهره برداری از واحد تولیدی در موعد مقرر در شهرک های صنعتی مناطق یاد شده و ارایه فهرست شاغلان در این واحدها، متولیان آن از 90 درصد تخفیف نیز برخوردار خواهند شد.

زارع اضافه کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس نهم ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان آباده را مصوب کرد و ما امیدواریم با مساعدت مجلس دهم و دبیر عالی مناطق ویژه اقتصادی، به زودی منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان راه اندازی شود.

شهرستان آباده در فاصله 274 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

   1396/8/22

Rating: 0/10 ( 0 )
Share