بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی یزد تدوین می شود

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد از تدوین طرح جامع و کالبدی منطقه ویژه اقتصادی یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی یزد، سیدمسعود عظیمی ظهر امروز در بازدید از یک واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی با بیان اینکه این منطقه به وسعت تقریبی 570 هکتار ایجاد شده اظهار داشت: امکانات زیربنایی و امتیازات خاص این منطقه ویژه، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی یزد، بهره‌گیری و استفاده کامل از امکانات شهری و وجود تمام زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری مانند آب، برق، گاز، تلفن و راه است.

وی افزود: امکان ترانزیت سریع کالا از طریق فرودگاه و جاده، پائین بودن هزینه‌های انبارداری و نگه‌داری، امکان احداث واحدهای صنعتی با برخورداری از معافیت‌های گمرکی برای واردات و صادرات قطعات و مواد اولیه کالاهای تولید شده از مزیت‌های مهم منطقه ویژه اقتصادی یزد است.

عظیمی با بیان اینکه ورود کالا به منطقه ویژه اقتصادی بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی است، خاطرنشان کرد: صدور گواهی مبدأ برای کالاهایی که از منطقه خارج می‌شوند، صدور قبض انبار تفکیکی قابل معامله توسط مدیریت منطقه، امکان پردازش کالا در منطقه و ایجاد ارزش افزوده آن، متروکه نشدن کالا، امکان ترانزیت و صادرات مجدد برای کالاهای وارده به منطقه از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی یزد است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی یزد با بیان اینکه طرح جامع منطقه ویژه یزد با همکاری بخش خصوصی تدوین می شود، گفت: سند جامع راهبردی توسعه این منطقه به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در 8 حوزه تخصصی تدوین می‌شود.

عظیمی بررسی ویژگی‌های طبیعی منطقه، شناخت ویژگی‌های محیط اجتماعی و فرهنگی منطقه، شناخت ویژگی‌های اقتصادی منطقه، شناخت ویژگی‌ها و ساختارهای کالبدی- فضای منطقه، شناخت شبکه‌های ارتباطی و دسترسی منطقه، شناخت تاسیسات و تجهیزات زیربنایی، شناخت وضعیت و ساختار عملکردی منطقه و بررسی وضعیت زیست محیطی منطقه را از حوزه‌های مورد بررسی در سند جامع راهبردی عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح پس از تهیه و تصویب دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به تصویب هیئت وزیران برای ابلاغ خواهد رسید.

   1396/6/21

Rating: 0/10 ( 0 )
Share