بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
استان مرکزی رتبه نخست اراضی دراختیارشهرکها و نواحی صنعتی در کشور را دارد

  مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی گفت: استان با دارا بودن ۱۲ هزار و ۳۰۳ هکتار اراضی در اختیار رتبه نخست اراضی دراختیارشهرکها و نواحی صنعتی را در کشور داراست.

به گزارش روابط شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی مصطفی آمره به مناسبت21مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک و ۱۷ مرداد شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار در نشست مطبوعاتی در اراک افزود: در سال گذشته ۲ هزار و ۴۹۵ واحد در شهرکها و نواحی صنعتی استان مستقر شده اند که از این میزان یک هزار و ۶۵۲ واحد به بهره برداری رسیده که در مجموع ۲۷ هزار شغل ایجاد کرده اند.

 وی اضافه کرد: همچنین سال گذشته در راستای توسعه شهرکها و نواحی صنعتی ۲۱۱ قرار داد واگذاری زمین به مساحت ۲۳۰ هکتار با متقاضیان منعقد شده است که با بهره برداری از این واحد ها در ۲ سال آینده ۶ هزار و ۶۰۰  شغل جدید ایجاد می شود.

‌وی انعطاف پذیری ،  زود بازده بودن و سازگاری با نیاز روز جامعه را از مهمترین دلایل افزایش سرمایه گذاری در صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد.

 آمره در ادامه با اشاره به نقش مهم مراکز کسب و کار و فن بازار ها در بهبود تولیدات بنگاه های اقتصادی اظهار داشت: توسعه فن بازار به افزایش بهره وری و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا کمک شایانی می کند بطوری که هم اینک ۳۶۰نفر از مدیران و کارشناسان صنایع کوچک و متوسط در شبکه فن بازارها عضو هستند که امکان عرضه و تقاضای فناوری در این مرکز وجود دارد. 

وی تاکید کرد: شرکت شهرکهای صنعتی برای تشویق و آشنایی هر چه بیشتر مدیران واحد های صنعتی با تولیدات و نیاز های داخلی برای شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی به ترتیب ۱۰ و ۵۰ میلیون کمک بلاعوض می کند.

 وی در ادامه گفت: ۴۰۰ میلیارد ریال در حوزه تکمیل زیر ساخت در شهرکها و نواحی صنعتی استان مرکزی هزینه شده است که این مهم نسبت به سال ۹۱ که ۱۵۱ میلیارد بوده است ۲۴۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی افزود: سال گذشته همچنین ۲۰۶ دوره تخصصی  آموزشی مهارتی برای ۶ هزار و ۶۶۸ مدیر و کارشناس واحد های صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی برگزار شده است.

 مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی در ادامه اظهار داشت: هم اینک ۲۰ واحد صنعتی استان با بررسی های تخصصی شرایط شرکت های کوچک و متوسط که از سال ۹۵ شروع شده است مستعد تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان را دارند.‌ وی تسهیلات ارزان قیمت، واگذاری زمین به قیمت مناسب، معافیت های مالیاتی و خدمات ویژه را از مهمترین مزایای تبدیل شدن کارخانه های صنعتی به شرکت دانش بنیان عنوان کرد‌.

آمره در ادامه با اشاره به وجود ۸ خوشه کسب و کار در استان مرکزی گفت: فرایند توسعه در ۳ خوشه صنایع ریلی اراک، عایق و رطوبت دلیجان و سنگ محلات انجام شده و از سال ۹۳ عملیات توسعه صنعتی خوشه سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی آغاز شده که حدود ۳ سال  طول می کشد.

وی همچنین افزود: ۶ هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال  برای سال ۹۵ در شهرک و نواحی صنعتی استان مرکزی هدف گذاری شده که برای تحقق این مهم ۲۱۱ قرار داد ایجاد واحد صنعتی در قالب واگذاری ۲۳۰ هکتار زمین  با متقاضیان امضا شده است.

آمره تاکید کرد: تنها در ۴ سال گذشته ۴ هزار و ۲۵۲ فرصت شغلی در شهرکها و نواحی صنعتی استان مرکزی ایجاد شده است در صورتی که این میزان از آغار فعالیت شرکت تا پایان سال ۹۲ بالغ بر ۲۶ هزار و ۶۴۶ فرصت شغلی بوده است.

 وی در پایان گفت: هم اینک ۲۸ هزار و ۸۷۰ نفر در ۲ هزار و ۴۹۵ واحد صنعتی مستقر در ۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی استان مرکزی مشغول هستند.

   1396/5/21

Rating: 0/10 ( 0 )
Share