بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
شرکت شهرک‌های صنعتی خواستار مستثنی شدن شهرک صنعتی بینالود از قانون حریم شهر شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی گفت: با توجه به ماده هفت آیین نامه اصلاحیه قانون مربوط به تاسیس شهرک های صنعتی، و با توجه به ماهیت شهرک صنعتی بینالود درخواست می شود این شهرک صنعتی از قانون حریم شهرها مستثنی شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، مسعود مهدی‌زاده‌مقدم در بازدید از شهرک صنعتی بینالود گفت: شهرک صنعتی بینالود 400 هکتار مساحت دارد که صنایع بزرگی مانند ایران خودرو در آن مستقر هستند که ایم امر استقرار صنایع پایین دستی و کوچک مرتبط با آن را اجتناب ناپذیر می کند.

وی افزود: زمانی که شهر جدید بینالود ساخته شده ، براساس قانون ماهیت آن به عنوان شهر صنعتی تعریف شد که براین اساس 40 درصد از پهنه آن به بخش مسکونی و 60 درصد از پهنه آن به فضای صنعتی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: قبل از ایجاد شهر بینالود، شهرک صنعتی از سال 1380 در این منطقه مستقر بوده و ارزیابی زیست محیطی آن در سال 1390 انجام شده و به تایید سازمان حفاظت محیط زیست رسیده است، ضمن اینکه دلیل راه اندازی شهرک صنعتی بینالود، استقرار واحدهای صنعتی مازاد مشهد بوده است.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: در سال 1394، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اقدام به اصلاح حریم شهر کردد و براین اساس بخشی از شهرک صنعتی در حریم مسکونی قرار گرفت و از این لحاظ سازمان حفاظت محیط زیست براساس قانون، استقرار واحدهای صنعتی تا رده سوم (صنوف) را در حریم شهر بینالود مجاز دانست.

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی را براساس آلایندگی به سه رده تقسیم می کنند و براساس قانون واحدهایی که در حریم شهر قرار می گیرند تا رده سوم امکان استقرار دارند به این معنا که از صنوف خُرد تا یک واحد بسته بندی معمولی می تواند در حریم شهر قرار گیرد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این در حالی است که قبل از ایجاد شهر بینالود، شهرک صنعتی در این منطقه مستقر بوده و به لحاظ وجود ایران خودرو در این شهرک، بسیاری از واحدهای تولیدی مربوط به صنایع وابسته به خودرو تمایل بسیاری برای استقرار در این شهرک دارند و بینالود بدون این صنایع توسعه نمی یابد.

   1396/4/26

Rating: 0/10 ( 0 )
Share