بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
ایجاد بزرگترین شهرک های صنعتی در شرق مازندران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به هزینه بالای ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک، شهرک‌های فاقد تصفیه‌خانه باید سه اصل شامل: واگذاری 70 درصد شهرک و ناحیه به واحدها، بهره‌برداری 50 درصد واحدها و حداقل 100 مترمکعب پسآب فاضلاب در شبانه‌روز برای هر واحدهای تولیدی را دارا باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی در جلسه بررسی موانع تولید شهرستان گلوگاه که در محل فرمانداری برگزار شد گفت: شهرستان گلوگاه ازنظر موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در جاده سراسری و راه‌آهن، دارای پتانسیل ویژه‌ای است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با اشاره به قدمت کوتاه ناحیه صنعتی گلوگاه اظهار داشت: این ناحیه صنعتی در سال 87 ایجادشده و با توجه به قدمت این ناحیه صنعتی نسبت به شهرک‌ها و نواحی دیگر استان، مباحث زیرساختی خوبی در این ناحیه انجام‌شده است.

موسوی با اشاره به توسعه شهرک‌ها و تملک 1053 هکتاری زمین در شرق استان تصریح کرد: درگذشته، شهرک‌های صنعتی بشل با 196 هکتار و آمل با 120 هکتار، بزرگترین شهرک‌های صنعتی استان بوده‌اند که با تملک زمین در بهشهر و گلوگاه به مساحت 1053 هکتار، عملاً شهرک‌های بزرگ که آماده استقرار صنایع و واحدهای تولیدی بزرگ می‌باشند به شرق استان انتقال پیدا خواهد نمود.

وی با اشاره به آماده بودن سند مالکیت واحدهای تولیدی ناحیه صنعتی گلوگاه ادامه داد: با پیگیری به‌عمل‌آمده با ثبت استان و شهرستان سند دریافت شده، واحدهای تولیدی می‌توانند از مزایای سند در دریافت تسهیلات به‌عنوان وثیقه بانکی بهره‌مند شوند.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران بیان داشت: بر اساس دستورالعمل هیئت‌وزیران، دستگاه‌های خدمات رسان باید خدمات را تا درب واحدهای تولیدی برسانند، لذا این شرکت با توجه به منابع، پروژه‌های داخلی مخابرات شهرک را اجرایی نموده و روشنایی معابر را نیز در مدت یک ماه آینده اجرا خواهد کرد.

موسوی با اعلام این مطلب که ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان علاوه بر هزینه بالای ساخت باید شرایط لازم برای ایجاد ساخت را دارا باشد افزود: بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک، ایجاد تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی باید با دارا بودن سه اصل شامل 70 درصد شهرک و ناحیه واگذارشده باشد، 50 درصد واحدها به بهره‌برداری رسیده و واحدهای تولیدی و صنعتی حداقل 100 مترمکعب فاضلاب داشته باشند.

وی یادآور شد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسعه‌یافته تا 7 سال و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی کمتر توسعه‌یافته تا 13 سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌باشند.

فرماندار گلوگاه نیز در این جلسه گفت: ناحیه صنعتی گلوگاه دارای 32 هکتار وسعت بوده که بخش اعظمی از زمین‌های این ناحیه صنعتی واگذارشده و با توجه به عدم ساخت‌وساز برخی از واحدها و همچنین کمبود زمین صنعتی در شهرستان و ورود سرمایه‌گذاران جدید، هیچ‌گونه زمینی برای استقرار سرمایه‌گذار وجود ندارد.

تباکی افزود: بیشترین قشر مردم در این شهرستان، کشاورز و کارگر می‌باشند و تنها امید آنها به این ناحیه صنعتی است تا علاوه بر تولید، موجبات اشتغال جوانان را فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر، اقدامات مناسبی در زیرساخت ناحیه صنعتی گلوگاه انجام‌شده است.

   1396/4/26

Rating: 0/10 ( 0 )
Share