بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:با کمک بخش خصوصی، مشکل اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی پایدار در کشور حل می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرستان ورامین، از سه شهرک صنعتی سالاریه، چرمشهر و خیرآباد در جنوب شرقی استان تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی تهران، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت معدن وتجارت در جریان بازدید از سه شهرک صنعتی سالاریه، چرمشهر و خیرآباد در نشستی با حضور محسن صالحی نیا. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، حسین نقوی حسینی نماینده قرچک و ورامین در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا قاهری بدر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران، محمدرضا مس فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ، محمد رضا یوسفی فرماندار شهرستان ورامین و جمعی از کارآفرینان و صنعتگران این شهرستان، مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی دولتی و غیردولتی و موانع پیش روی تولید در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از شهرک صنعتی سالاریه اشتغال را یکی از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و گفت: باید امنیت سرمایه گذاری را افزایش داد.

محمدرضا نعمت زاده اظهارکرد: امروز یکی از عمده مشکلات کشور، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است. وی افزود: تعداد بسیاری از متولدین دهه 60 به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی امروز به شغل نیاز دارند و هر روز نیز به تعداد این افراد افزوده می شود.

نعمت زاده بیان کرد: با بررسی آمار تعداد افراد جویای کار در فروردین سال 1396 نسبت به مدت مشابه سال قبل 920 هزار نفر به افراد جویای کار افزوده شده و این در حالی است که دولت در سال گذشته 700 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین راه های ایجاد فرصت های شغلی ، سرمایه گذاری و افزایش بهره وری از توان و ظرفیت بخش خصوصی است و دولت این مهم را برای خود تکلیف می داند.

وی با اشاره به این که دولت یازدهم فضا را برای جذب سرمایه گذاران فراهم کرده است؛ افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در کنار دولت وظیفه دارد فضای کسب و کار را بهبود بخشد تا مردم به راحتی در کشور سرمایه گذاری کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود بارها به امنیت سرمایه گذاری تأکید کردند که این امنیت با ایجاد بینش صحیح در سرمایه گذاری بخش خصوصی به دست می آید.

وی تأکید کرد: امروز همه افراد و مسئولان باید دست به دست هم داده و شرایط را برای سرمایه گذاری همگان به ویژه ایرانیان خارج از کشور فراهم کنند.

نعمت زاده با اشاره به ظرفیت های شهرک صنعتی سالاریه ورامین گفت: مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و کشور باید طرح های نیمه تمام را شناسایی و با برگزاری جلسات راهبردی، زمینه فعالیت آن ها را فراهم و یا این طرح ها را به سرمایه گذاران علاقه مند واگذار کنند.

وی افزود: سخت گیری های بیش از حد در خصوص محدودیت های شعاع 120 کیلومتری تهران باعث شده تا سرمایه گذاران رغبتی برای سرمایه گذاری نداشته باشند.

وی از مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و کشور خواست ظرف 2 هفته تکلیف پروژه های نیمه تمام شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه را مشخص و گزارش آن را به وزارت صنعت ارسال کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تولید لوله در قطر 3 متر برای فاضلاب یا لوله‌های زیردریایی در جاهای دیگر کشور هم صورت می‌گیرد؛ ولی با لایه‌گذاری فلزی به این صورت برای نخستین‌بار است که در کشور و حتی در منطقه و خاورمیانه تولید می‌شود.

نعمت‌زاده افزود: امیدواریم این محصولات مورد رضایت وزارت نیرو که وظیفه آبرسانی آب تصفیه‌خانه‌ها و فاضلاب تهران را به مناطق جنوب شرقی استان دارد، قرار بگیرد.

وی‌خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صنایع پایین دستی پتروشیمی یکی از اولویت‌‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، ما سعی می‌کنیم با حمایت از این تولیدکنندگان، کیفیت محصولات تولیدی را ارتقا دهیم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در جریان بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان ورامین با حضور در شهرک های صنعتی سالاریه و چرمشهر کارخانه نفت و گاز محمدیان را افتتاح کرد و از کارخانه تولید کاتالیست ایرانیان و شرکت چرم سازی وطن بازدید کرد.

نعمت زاده همچنین در سفر یک روزه خود به ورامین از لکه صنعتی خیرآبادنیز بازدید کرد و ضمن بازدید از ۲ کارخانه تولیدی مشکلات این منطقه صنعتی را بررسی کرد.

   1396/3/28

Rating: 0/10 ( 0 )
Share