بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
دومین نشست تخصصی کنسرسیوم‌های صادراتی خوشه‌های همسان سنگ کشور برگزار شد

دومین‌نشست‌تخصصی کنسرسیوم‌‌های صادراتی خوشه‌های همسان سنگ کشور با حضور نمایندگان 8 استان دارای خوشه صنعتی سنگ در محل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی تهران، غلامرضا سلیمانی عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان داشت: تجربیات موفق کسب شده، نقش سازمان‌ صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و نهادهای توسعه‌ای در رشد کنسرسیوم‌های صادراتی، غیرقابل انکار و اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر سلیمانی اظهار داشت: جایگاه خوشه‌های همسان در مناطق مختلف کشور و توسعه آن‌ها و آخرین وضعیت کنسرسیوم‌ها و لزوم تدوین برنامه‌های عملیاتی و ارائه طرح های مشخص در سطح ملی با تعیین کشورهای مورد توافق برای ورود به بازار آنها بسیار مهم است.

در ادامه محمد رضا قاهری بدر رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در این نشست که با هدف تشریک مساعی اعضای کنسرسیوم‌های صادراتی خوشه های سنگ کشور برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به بیان دیدگاه های خود در زمینه توسعه کنسرسیوم های صادراتی و برنامه های پیش رو پرداخت. و به نقش سازمان‌ها و نهادهای توسعه‌ای در رشد خوشه‌های کسب و کار و اهمیت جایگاه کنسرسیوم های صادراتی و توسعه آن ها از دیگر مباحثی بود که به آن اشاره نمود. قاهری بدر گفت : فراهم کردن ملزومات نرم‌افزاری، تمرکز در حوزه افزایش صادرات، استفاده از ظرفیتهای کشورهای صاحب سبک و همچنین نهادها و سازمانهای مرتبط داخلی و خارجی را در این صنعت تأثیرگذار دانست.وی تصریح کرد: حمایت از صنایع کوچک و اجرای برنامه هایی که کمک به رفع گلوگاه های صنعت باشد از اهم موضوعات مورد توجه شرکت شهرکهای صنعتی تهران است.

دبیر انجمن سنگ ایران، معاونان و مدیران صنایع کوچک، عاملین توسعه خوشه و کنسرسیوم‌ها و خبرگان این حوزه از استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، فارس، قم، لرستان، مرکزی و یزد نیز در بخش های مختلفی از این نشست به بیان دیدگاه‌ها و تبادل تجربیات درخصوص مسائل و مشکلات پیش روی صادرات و تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی و تداوم فعالیت های آن پرداختند.

در پایان این نشست مقرر شد امکانات و تسهیلات حمایتی لازم در حوزه‌های مطالعات توسعه بازار، آموزشی، فنی و اجرایی در قبال ارائه طرح‌های منسجم و برنامه های عملیاتی مدون در اختیار تمامی کنسرسیوم‌های کشور قرار گیرد.

   1396/2/27

Rating: 0/10 ( 0 )
Share