بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
نشست هم اندیشی مدیران سازمانها، شرکتها و نهادهای خصوصی و دولتی در مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری اصفهان

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی اصفهان از برگزاری  نشست هم اندیشی مدیران سازمانها، شرکتها و نهادهای خصوصی و دولتی در مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، محمد جواد بگی در نشست مدیران سازمانها، شرکتها و نهادهای خصوصی و دولتی که با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، رییس اتاق بازرگانی، رییس خانه صنعت و معدن، دبیر انجمن هیات مدیره شرکتهای خدماتی و هیات امنا شرکتهای خدماتی شهرکهای صنعتی استان اصفهان در  مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری اصفهان با تقدیر از حضور مسئولین استانی در این هم اندیشی، افزود: بجاست از تلاش ها و مدیریت مشفقانه و اثر بخش رییس محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در هر سه بخش صنعت، معدن و تجارت استان در چهار سال گذشته تقدیر و قدردانی گردد، چرا که در آغاز قبول مسوولیت ایشان در این جایگاه خدمت، به واسطه تحریم های ظالمانه غرب و همچنین تلاطمات بازارهای داخلی ناشی از تورم بالای موجود در کشور؛ شاهد مشکلات بسیار گسترده ای در بخش صنعت و به ویژه شهرکهای صنعتی استان بودیم که با حضور و مدیریت ایشان و تلاش مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به همراه مساعدت های ویژه استاندار محترم و نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و وفاقی که در سطح استان ایجاد شد، به رغم محدودیت ها و تنگناهای مالی گسترده دولت، شاهد تلاش ها و حمایت های مناسبی به بخش تولید و صنعت استان بودیم و امیدواریم فارغ از اینکه کدامیک از نامزدهای موجود سکان دولت را در دولت دوازدهم به دست خواهد گرفت، در سال های آینده نه تنها این نهضت خدمت رسانی و توجه به بخش های مولد کشور به ویژه صنعت استمرار یابد بلکه با توجه به موفقیت دولت یازدهم در به ثمر نشاندن توافق هسته ای و پس از آن افزایش تولید و باز پس گیری بازار فروش نفت خام کشور که سبب افزایش درآمدهای ارزی کشور شده است، شاهد رفع همه کاستی های موجود  و رونق گسترده در بخش صنعت باشیم.

محمد جواد بگی با اشاره به نهایی شدن برنامه سال 96 شهرکهای صنعتی استان، تصریح کرد: در این برنامه تلاش شده است همه مواردی که  مورد نیاز شهرکها و نواحی صنعتی استان خواهد بود گنجانده شود تا با عملیاتی کردن و اجرای این برنامه، گام بلندی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت استان برداریم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان با تاکید بر استمرار خدمات حمایتی توسعه صنایع کوچک این شرکت همانند سال گذشته گفت: آموزش، تورهای صنعتی، شرکت در نمایشگاههای داخلی و بین المللی، توسعه فناوری و رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی استان از اولویت های حمایتی شرکت شهرکهای صنعتی استان در سال 96 خواهد بود .

در ادامه این نشست اسرافیل احمدیه، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، تاکید بر حضور حداکثری فعالان بخش صنعت در برنامه های  پیش رو،  از برنامه های حمایتی  و تلاش های شرکت شهرکهای  صنعتی استان در توسعه صنعتی و فراصنعتی استان اصفهان تقدیر نمود.

احمدیه افزود: سال گذشته سال بسیار سختی برای صنعت و معدن استان بود که خوشبختانه با همکاری و همیاری که در سطح استان انجام شد به ویژه حمایت های استاندار محترم با بسیج همه دستگاههای دولتی، توانستیم کارهای مثبتی در حمایت از بخش های تولیدی و صنعتی استان  انجام دهیم. وی با اشاره به موفقیت اجرای « طرح رونق اقتصادی» در استان اصفهان تصریح کرد : در سال 95 در قالب «طرح رونق» بیش از 1050 فقره تسهیلات با مبلغی بالغ بر 8200 میلیارد ریال به صنایع استان پرداخت شد که خوشبختانه اصفهان در این طرح بهترین عملکرد را در سطح کشور داشته و با اجرای آن بسیاری از واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، نظارت جدی و ویژه بر نحوه مصرف این تسهیلات  را یکی از اقدامات مهم این سازمان در اجرای طرح عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با نظارت ویژه ای که در زمینه توزیع و همچنین نحوه استفاده واحدهای صنعتی از تسهیلات دریافتی  طرح رونق داشتیم، شاهد بودیم برخلاف گذشته که بخش قابل توجهی از تسهیلات دریافتی در خارج از طرح و صنعت هزینه می شد، بخش عمده این تسهیلات در محل طرح هزینه شده است.

اسرافیل احمدیه طرح پایش بنگاهها در ارایه تسهیلات و نظارت بر هزینه کرد آن در «طرح رونق» را بسیار موفق توصیف کرد و گفت: باید به منظور حمایت بیش از پیش بخش های تولیدی و تحقق عملی اقتصاد مقاومتی، رفع نواقص احتمالی این طرح، استمرار یابد.

وی در پایان از همکاری مناسب نظام بانکی استان در حمایت از اجرای طرح رونق به رغم وجود مشکلات و کاستی ها تقدیر نمود و خواستار تعاملات بیشتر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نظام بانکی جهت حمایت همه جانبه از بخش صنعت استان در سال های پیش رو شد.  

رییس سازمان صنعت و تجارت استان در ادامه با تشکر  همکاری  تشکل های اقتصادی استان مانند اتاق بازرگانی  و خانه صنعت و معدن اصفهان  در اجرای موفق طرح رونق، تعامل مناسب  و دو سویه تشکل های اقتصادی و دولت را پیش شرط موفقیت طرح های حمایتی از بخش های تولیدی عنوان کرد.

در ادامه سید عبدالوهاب سهل آبادی، رییس خانه صنعت و معدن کشور نیز با اشاره به مشکل کم آبی  و خشکسالی حوزه زاینده رود، رفع مشکلات آبی این حوزه را یکی از خواست های اصلی استان از دولت آینده عنوان کرد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان مشکلات نظام بانکی،  قاچاق کالا، ایجاد رونق در همه بخش های اقتصادی و اشتغال جوانان را از چالش های دولت آینده دانست و افزود: موفقیت در توافق هسته ای و اجرای برجام یکی از دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم است که باید دولت آینده نیز در صیانت از این میراث و تلاش جهت ارتقای جایگاه ایران در تجارت جهانی کوشش نماید.       

در پایان این نشست، محمد رضا برکتین، رییس خانه صنعت و معدن استان اصفهان، با اشاره به پایان دوران درآمدهای سرشار نفتی کشور تصریح کرد: امروز شرایط اقتصاد کشور متحول شده است و بنگاههای اقتصادی نباید چشمشان به دست دولت و حمایت دولت باشد و باید با توانمندسازی خود، فارغ از مشکلات و چالش های موجود درکشور، مسیر موفقیت و تولید صادرات محور را هموار سازند.

   1396/2/27

Rating: 0/10 ( 0 )
Share