بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت : در دولت یازدهم بیش از 3هزار و 800 بنگاه تولیدی به چرخه تولید بازگشته است

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت با اشاره به اینکه  در دولت یازدهم بیش از 3هزار و 800 بنگاه تولیدی به چرخه تولید بازگشته است ، از اعزام نمایندگانی از 200واحدصنعتی به کشور کره جنوبی جهت همکاری مشترک وتبادل تکنولوژی خبر داد و گفت: در راستای بهبود فضای کسب و کار، سامانه عرضه محصولات تولیدکنندگان راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی ، مهندس علی یزدانی که بمنظور بررسی و رفع موانع تولید به شهرستان های دماوند وفیروز کوه استان تهران سفر کرد ضمن بازدید از ۷  شهرک و ناحیه صنعتی  این شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات واحدهای صنعتی قرار گرفت و در نشست صمیمی با سرمایه گذاران این شهرستان اظهار کرد:  در دولت تدبیر وامید، فقط درحوزه وزارت صنعت، معدن وتجارت  ۱۶۰طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۸ میلیارد دلار به تصویب رسیده که ۷ میلیا رد دلار آن به مرحله اجرا رسیده است.

وی  در بخش دیگری از سخنانش تفویض اختیارات به شرکتهای استانی که از سال جاری اجرایی شده است را در رفع مشکلات تولید کنندگان و موانع سرمایه گذاری در شهرستان ها موثر برشمرد و از  بازدید از 60 شهرک و ناحیه صنعتی در روزهای ابتدای امسال خبرداد وگفت: این بازدیدها بمنظور رفع مشکلات سرمایه گذاری و تسهیل امور صنعتگران انجام می شود.

وی افزود: در سال گذشته از 278 شهرک و ناحیه صنعتی بازدید شد و برای امسال  نیز500 شهرک و ناحیه صنعتی هدفگذاری شده است

معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در ادامه با اشاره به سیاست های حمایتی سازمان از بنگاه های تولید اشاره   افزود: در حوزه پژوهش بخش عمده هزینه ها پرداخت خواهد شد و این یک هدف راهبردی است که این پژوهش ها تبدیل به فناوری و تولید انبوه خواهد شد.

مهندس یزدانی ادامه داد: علاوه بر این در خصوص ارایه تسهیلات در موضوع تامین مالی بنگاه ها برای ورود صنایع کوچک به بازار سرمایه اقداماتی انجام شده است و صنعتگران می توانند محصولات خود را در بورس کالا عرضه یا برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی همچنین در پاسخ به خواسته صنعتگران در مورد افزایش هزینه آب گفت: موضوع حق النظاره بر چاه نفت در شورای اقتصاد تعیین شد و در زمان بحران آب افزایش یافت اما اکنون طرحی در سازمان صنایع کوچک آماده شده تا از سوی وزیر صنعت در شورای اقتصاد مطرح شود و برای تجدید نظر در حوزه مصرف آب بخش صنعت که کمتر از پنج درصد کل مصرف کشور است اقدام شود

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران، شهرک صنعتی آیینه ورزان را فعالترین شهرک در مجموع سه شهرک صنعتی دماوند عنوان کرد وگفت: ، دراین شهرستان 65 قرارداد واگذاری زمین امضا شده است که از این تعداد 52 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده است.

مهندس یزدانی در ادامه از طرح توسعه فاز دوم شهرک صنعتی فیروزکوه بازدید کرد و در جلسه ای با حضور طاهری فرماندار فیروزکوه میرزایی نماینده این شهرستان قاهری بدر مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران و اعضای هیات مدیر شرکت خدماتی شهرک و صنعتگران به بررسی مشکلات مطرح شده پرداخت

وی با تاکید بر اینکه 625 هکتار اراضی صنعتی در شهرک فیروزکوه خارج از شعاع 120 کیلومتری از تهران واقع شده و پتانسیل پرتقاضا شدن مانند شهرک صنعتی اشتهارد را دارد. ادامه داد: باید شرایط واگذاری زمین به صورتی تعیین شود که در شهرک صنعتی فیروزکوه در پیش پرداخت ها، مدت زمان پرداخت اقساط برای سرمایه گذاری جذاب شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به مشکلات این شهرک موضوعی ملی است و عمده مشکلات مطرح شده در موضوع زیرساخت ها است که تامین آب و برق و گاز از اولویت های سازمان صنایع کوچک است.

مهندس یزدانی گفت: در ایجاد مرکز طب کار، مرکز تفریحی و...  تفاهمنامه ای با وزارت تعاون امضا شده و برای اجرا به همه استانها ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر سرعت دهی به اقدامات اجرایی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اشتغال و تولید تصریح کرد: در بعد حمایتی هر نوع آموزش مهارتی در شهرک های صنعتی به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

 

   1396/1/31

Rating: 0/10 ( 0 )
Share