بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ضمن بازدید از شهرکهای صنعتی شرق استان مازندران اعلام کرد: بهره مندی بیش از 23 هزار بنگاه کوچک و متوسط از تسهیلات بانکی در قالب طرح رونق

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت  درمراسم آغاز عملیات اجرایی ایجاد شهرک های صنعتی شرق استان مازندران با مساحت هزار و 53 هکتار، ضمن تشریح عملکرد این سازمان در سال گذشته و برنامه‌ریزی برای سال 96، اعلام کرد: در قالب طرح رونق تولید  بیش از 23 هزار بنگاه کوچک و متوسط از طریق سامانه بهین یاب و بخشی به طور مستقیم از تسهیلات بانکی ، در داخل و خارج از شهرک های صنعتی بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی، مهندس علی یزدانی در این مراسم با بیان اینکه شرایط  برای حضور سرمایه گذاران تسهیل شده است، اظهارداشت: مشوقهای مناسبی برای  سرمایه گذاری نخبگان، ایثارگران و شرکت های دانش بنیان درشهرکها ونواحی صنعتی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اولویت این سازمان را ایجاد اشتغال برشمرد و گفت: هر واحدی که در کمترین زمان اشتغال بیشتری ایجاد کند مشوق بیشتری در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مهندس یزدانی در خصوص ایجاد رونق در صنایع کوچک کشور به اجرای موفقیت آمیز طرح رونق اشاره و خاطر نشان کرد: برای راه‌اندازی بنگاه های که با مشکل روبه رو بودند، ابتدا  پرونده های آن ها در کارگروه پایش مطرح و سپس استانداران در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پس از بررسی لازم، واحدهای صنعتی را به بانکها معرفی می کردند که پس از انعقاد قرار داد با بانک‌ها، کارگروه نظارت بر جذب بر این بنگاه‌ها نظارت به عمل می‌آوردند.

مهندس یزدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بیش از 137 هزار هکتار وسعت اراضی شهرک های صنعتی است که در مازندران این میزان به هزار و 930 هکتار می‌رسد، تصریح کرد: با آغاز عملیات اجرایی توسعه شهرکهای صنعتی شرق مازندران،  بیش از ۵۵ درصد به وسعت شهرکها ونواحی صنعتی استان جهت توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار اضافه می شود.

وی این اقدام را  گام مهمی برای فراهم شدن زیرساخت های لازم برای توسعه صنعتی استان، کمک به محیط زیست و ایجاد اشتغال برای جوانان وعلاقه مندانی برشمرد که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند .

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت خاطرنشان کرد: در این شهرک ها اراضی مورد نیاز برای سرمایه گذاری وجود نداشت که با این پروژه این اتفاق امکان پذیر می‌شود.

 مهندس یزدانی در ادامه با اشاره به اینکه در توافق با بانک زمین از زیرمجموعه های بانک کشاورزی ، عملیات اجرایی شهرک  صنعتی  بهشهر 2 به طور رسمی آغاز می شود، اظهار کرد: امیدواریم در کمترین زمان احداث زیرساخت ها آغاز شود تا هر چه سریعتر به افرای که آماده سرمایه گذاری هستند واگذار شود.

وی با بیان اینکه 165 هکتار وسعت اراضی در شهرک صنعتی  بهشهر 2 در دو فاز یک و دو است و همه زیر ساخت لازم را نیز دارد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این شهرک، بزرگترین شهرک مازندران و یکی از بزرگترین شهرک صنعتی کشور محسوب می شود.

مهندس یزدانی با اشاره به اینکه در مازندران 195 واحد در داخل شهرک ‌ها، با حدود 176 میلیارد تومان نزدیک به 45 درصد از منایع سال گذشته به بخش تولید در حوزه صنعت و کشاورزی تخصیص داده و در داخل شهرک های صنعتی جذب شد، خاطرنشان کرد: امسال در داخل شهرک‌ها هیچ افزایش قیمتی به عنوان حق انتفاع صورت نمی‌گیرد و در تعدادی از آنها تنها به میزان 10 درصد قیمت افزایش می‌یابد.

وی در پایان با اشاره به آغاز فعالیت ساخت و ساز4031 قرارداد جدید در شهرکها و نواحی صنعتی تصریح کرد: امسال در قالب 6 پروژه برای 136 هزار نفر اشتغال جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی از طریق تکمیل طرح های در دست ساخت و ساز ، افزایش ظرفیت واحدهای فعال ، راه اندازی واحدهای راکد و.. ایجاد می شود.

   1396/1/22

Rating: 0/10 ( 0 )
Share