بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
90 هزار میلیارد ریال برای احیاء صنایع نیمه فعال کشورپرداخت شد

معاون وزیرصنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد: 90 هزار میلیارد ریال به 12 هزار و 460 واحد صنعتی نیمه فعال و طرح صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت در سطح کشور پرداخت شده است.                                                      

   به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی، مهندس علی یزدانی در نشست با صنعتگران،کارآفرینان،نمایندگان مجلس و فرماندار شهرستان سبزوار و رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان بیان داشت:در مجموع 19 هزار و 965واحد صنعتی از طریق سامانه بهین یاب و کارگروه های استانی رفع موانع تولید به بانک ها معرفی شدند که از این تعداد12 هزار و 679 واحد صنعتی تسهیلات دریافت کردند.

وی اشاره کرد: پرداخت تسهیلات از طریق سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی نیمه فعال و طرح های صنعتی بالای 60 درصد موفق ارزیابی شده و در همین راستا برنامه ریزی شد تا این تسهیلات در سال آینده نیز پرداخت شود.                                                       

 مهندس یزدانی عنوان کرد: اختصاص تسهیلات در احیاء واحدهای صنعتی موثر است اما مهمتر از آن حفظ و استمرار فعالیت این واحدها می باشد که این موضوع در دستور کار قرار دارد.                                                                                                          

 وی ادامه داد: برای حمایت از سرمایه گذاران اصلاح فرآیندهای سرمایه گذاری در چارچوب اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در کشور و رفع موانع سرمایه گذاری و تولید اجرا می شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران اظهار داشت: در 187 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور طرح تصفیه خانه فاضلاب اجرا شده که 25 درصد آن مربوط به دولت تدبیر وامید است.

معاون وزیر صنعت اضافه کرد:در سه سال گذشته 69 شهرک صنعتی در سطح کشور راه اندازی شد که از این تعداد 33 شهرک جدید نیز احداث و وارد مرحله عملیاتی شده است.

وی تأکید کرد: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم 45 درصد از شهرکهای صنعتی کشور تعطیل شده بود که با تلاش دولت و اختصاص تسهیلات از طریق کارگروه های رفع موانع تولید، بخش مهمی از این صنایع احیاء شده اند.

مهندس یزدانی ادامه داد: میانگین تعطیلی واحد های صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی 20 درصد است که وظیفه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ارائه راهکار و بستر سازی مناسب برای راه اندازی این واحدها است.

وی اظهار کرد: برخی از نواحی صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته قرار دارد که با توجه به این موضوع 50 درصد از حق انتفاع واگذاری این اراضی بخشیده می شود.                                                                                                                                       

 معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت خاطر نشان کرد: امسال 100هزار نفر از آموزش های رایگان این سازمان در سطح شهرکهای صنعتی بهره مند شدند وحدود 700 بنگاه اقتصادی نیز ممیزی شده است.

وی در پایان گفت: همچنین در راستای حمایت از سرمایه گذاران در شهرکهای صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته، واحدها تا 13 سال معاف از پرداخت مالیات هستند.

   1395/12/16

Rating: 10/10 ( 1 )
Share