×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در اروميه اعلام كرد:

٨٠ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور فعال است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روند رو به رشد تولید در كشور گفت: ۴۵ هزار واحد تولیدی در شهرك‌ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد که ۸۰ درصد از این تعداد، شامل ٣۶ هزار واحد در زمان حاضر فعال است.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحي‌نیا روز چهارشنبه در بدو ورود به آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: روند رو به رشدی در شهرك‌ها و نواحی صنعتی کشور وجود دارد و عملیات ساخت و ساز ۳۷ هزار واحد تولیدی دیگر نیز در دست اجراست.
 
وی افزود: احیاء یک‌ هزار و ۴٠٠ واحد صنعتی کوچک و متوسط از برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران طی سال جاری است که تا کنون ٩٠٠ واحد از این تعداد به عرصه تولید بازگشته‌ است.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: بقیه واحدهای راکد نیز به تدریج وارد چرخه تولید شده و با راه‌اندازی این تعداد واحد تولیدی، زمینه اشتغال برای هشت هزار و ۴۴٢ نفر فراهم می‌شود.
 
صالحي‌نيا با اشاره به این‌که اعتبار خاصی برای احیاء این واحدها درنظر گرفته نشده‌ است، ادامه داد: با توجه به این‌که مشکل واحدهای راکد متفاوت بوده و بیشتر به مسائل بیمه‌ای، مالیاتی، بانکی و ارزیابی ملکی مربوط است، این مشکل‌ها با مساعدت و همکاری طرفین حل‌ و فصل می‌شود.
 
وي يادآور شد: طی امسال حدود ٢ میلیارد دلار انواع محصولات تولیدی توسط واحدهای کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور صادر شده‌ است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين بیان کرد: بیش از 990 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور به تصويب رسيده است که حدود ۸٠٠ مورد از آن‌ها فعال است. از این تعداد نيز حدود 490 مورد شهرك صنعتی و مابقی ناحيه صنعتی است.
 
محسن صالحي‌نیا صبح امروز چهارشنبه وارد ارومیه شد و براي کلنگ‌زنی ناحیه صنعتی تازه‌ شهر سلماس به این شهرستان سفر کرد. وی همچنین در این سفر یک روزه برخی از مسائل و مشکلات شهرك‌ها و نواحی صنعتی آذربایجان‌ غربی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

تاريخ: 1398/10/11  | ساعت: ٠٩:١٠ | شناسه: ٨٨٩٢ | تعداد نمايش: 268


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 24696

  • بازديدکنندگان امروز : 916

  • کل بازديدکنندگان : 7079313


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد