اخبار > توانمندسازی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای داخلی و خارجی
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت :

توانمندسازی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای داخلی و خارجی

در جهت رشد و تعالی صنعت گیلان ، تمام سعی و تلاش خود را با کمک مسئولین ذیربط در سطح استان بکار خواهیم بست .

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت :

توانمندسازی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای داخلی و خارجی

در جهت رشد و تعالی صنعت گیلان ، تمام سعی و تلاش خود را با کمک مسئولین ذیربط در سطح استان بکار خواهیم بست .

به گزارش روابط عمومی ، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان طی نشستی با فرماندار تالش به دغدغه ها ، اهمیت و جایگاه شهرک ها و نواحی صنعتی در شهرستان تالش پرداختند .

مهدوی فرماندار تالش در همین راستا بیان داشت : بنگاه‌های کوچک و متوسط به تزریق سرمایه در گردش نیازمند هستند و این بار باید با سرعت این عمل عارضه یابی  شود در واقع اشتغال نسبت به افزایش تولید اولویت دارد .

وی گفت : بحث تحریک تقاضا اهمیت کلیدی دارد و در این راستا کنترل واردات، قاچاق و ظرفیت مازاد تاثیر به‌سزایی دارد همچنین درحال حاضر حدود 80 درصد سرمایه گذاری در بخش صنعت بانک محور است .

وی با بیان اینکه با تشکیل کارگروه ها بخش قابل توجهی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی حل شدنی است، اظهار داشت : این امر مستلزم نگاه بلند و عمیق از سوی مسوولان بانک ها است که انتظار داریم حداکثر انعطاف را در این زمینه با رعایت قانون داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از زحمات و پیگیری های فرماندار تالش بیان داشت : امروزه بسیاری از کشورهای دنیا به این امر پی برده‌اند که واحدهای تولیدی کوچک، نقش عمده‌ای در اقتصاد ملی ایفا می‌کنند و در برخی از این کشورها چنین به نظر می‌رسد که اقتصاد ملی بر پایه بنگاه‌های اقتصادی کوچک بنا شده است.

شهیدی به این موضوع اشاره کرد که : با توجه به اهمیت صنایع خرد در تحقق توسعه صنعتی، مسئولیت شرکت شهرکهای صنعتی گیلان به عنوان متولی سیاستگذاری و توسعه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در استان سنگین‌تر شده است.

وی در ادامه افزود : این مجموعه به عنوان یکی از ارکان ایجاد اشتغال و متولی بخشی از تولید صنعتی در کشور، در صدد توانمندسازی واحدهای صنعتی با محوریت جذب بازارهای داخلی و خارجی میباشد .  

وی به بیان این مطلب اذعان داشت که : تاکید مقام معظم رهبری در سال جهش تولید بر حمایت از تولید ملی تدبیر هوشمندانه‌ای است تا مردم و مسئولین را بیش از گذشته به حمایت از صنعتگران ایرانی معطوف کند.

شهیدی گفت : شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با شناسایی چالش‌های موجود بخش صنعت و خلأهای قانونی، گام‌هایی را در جهت مشارکت بخش خصوصی به کار گرفته است که واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌ها به بخش خصوصی از جمله این سیاست‌ها میباشد .

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت : در جهت رشد و تعالی صنعت استان ، تمام سعی و تلاش خود را با کمک مسئولین ذیربط در سطح استان بکار خواهیم بست .

تاريخ: 1399/03/13  | ساعت: ١١:٣٧ | شناسه: ١٠٤٢٢ | تعداد نمايش: 27

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج