اخبار > قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی فسخ می شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان اردبیل اعلام کرد:

قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی فسخ می شود

محمد اهلی با اشاره به ضرورت تعيين تكليف پرونده‌هاي راکد و راه اندازی واحدهاي صنعتي غيرفعال، از برنامه های این شرکت برای آزاد سازی قراردادهای راکد در شهرک های صنعتی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، محمد اهلي یکی از برنامه های مهم این شرکت را برگزاری جلسات هيات حل اختلاف و داوري برشمرد که هدف از تشكيل این جلسات، آزاد سازي اراضي راكد در شهرک های صنعتی و حمايت از سرمایه گذاران واقعی است.

وی ادامه داد: جلسات هیات حل اختلاف و داوری با حضور نماينده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان داور و حکم مرضی ‌الطرفین و همچنين نمايندگان واحدهاي صنعتي برگزار و در اين جلسات، ضمن حمايت از طرح هايي كه قابليت اجرايي دارند، اقدامات قانونی نسبت به تعیین تکلیف طرح های صنعتي راکد و نیمه فعال انجام مي شود.

اهلی افزود: به منظور جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال و در راستای حمایت از سرمایه گذاران واقعی، پرونده قراردادهای راکد و غیرفعال در جلسات هیات حل اختلاف و داوری مطرح و پس از بررسي دلايل و مستندات طرف های قرارداد، نسبت به آزادسازی این اراضی و واگذاری به متقاضیان جدید سرمایه گذاری اقدام می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته تلاش شده تا با برگزاری چندین جلسه هیات حل اختلاف، نسبت به آزاد سازی قراردادهای راکد اقدام گردد تصریح کرد: با بررسی قراردادهای راکد در جلسات حل اختلاف و اقدامات انجام شده در سال98، تعداد 19 قرارداد منجر به فسخ گردید که با فسخ این قراردادها، 7 هکتار زمین صنعتی راکد در شهرک های صنعتی استان آزاد شده است.

اهلی از برگزاری مستمر این جلسات در سال جدید خبر داد و افزود: با برگزاری جلسات مربوطه از ابتدای سال تاکنون، برای 16 طرح صنعتی راکد اخطاریه های لازم صادر شده که از این بین ،8 قرارداد فسخ و برای مابقی فرصت مجدد برای ایفای تعهدات مندرج در دفترچه قرارداد داده شده است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان اردبیل ضمن تاکید بر اجرای آزاد سازی طرح های صنعتی راکد گفت: در صورت عدم آزاد سازی اراضی راکد و زمین در اختیار طرح های صنعتی غیرفعال، با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرک ها و نواحی صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود که این امر نشان از اهمیت اجرای این دستورالعمل دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد با توجه به نامگذاري سال جدید به نام سال "جهش توليد"، تمامي تلاش خود را به كار خواهيم بست تا با برطرف کردن موانع و رفع مشکلات موجود، زمینه حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی فراهم شود تا شاهد رونق تولید و افزایش اشتغال در سطح استان باشیم.

تاريخ: 1399/03/13  | ساعت: ١٠:٥٣ | شناسه: ١٠٤٢١ | تعداد نمايش: 12

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج