×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


 • پرداخت بیش از 26 هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بنگاه‌های تولیدی و طرح‌های نیمه تمام بیشتر

 • براي پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی، باید فراتر از عملکرد موجود برنامه‌ریزی و اقدام شود بیشتر

 • دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای شناسایی و معرفي واحدهای تولیدی مشکل دار سراسر کشور بیشتر

 • حمایت از سازندگان داخلی با ایجاد بازار کار بیشتر

 • نحوه گسترش همكاري‌هاي مشترك حوزه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران بیشتر

 • لزوم ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور بیشتر

 • ۱۵۰۰ واحد صنعتي راکد کشور به چرخه تولید بازمی‌گردند بیشتر

 • راهبرد اصلی کشور در شرایط کنونی، اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخل است بیشتر

 • بزرگترین آزمایشگاه تست ترانسفورماتور کشور در زنجان به بهره‌برداری رسید بیشتر

 • انتصاب مسئولان هماهنگی امور استان‌ها و پیگیری امور طرح ایجاد مناطق ویژه استقرار صنایع مبتنی بر فنآوری‌های برتر سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران بیشتر

گزینه چهارم ایجاد شهرک مرزی

ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک با کشورهای هم ‌مرز یکی از راهکارهایی است که می‌تواند دسترسی بنگاه‌‌های تولیدی به بازارهای همسایه و در نتیجه سودده شدن این بنگاه‌‌ها را به همراه داشته باشد؛ روشی که چند سالی است در دستور کار متولیان این بخش قرار گرفته، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.


"بازدهی" برای سرمایه‌گذاری اولویت نخست است

همزمان با افزایش نگرانی‌ها درباره تعطیلی صنایع به دلیل سرازیر شدن نقدینگی به سمت بازارهای غیرمولد، رئیس اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزي تهران با اشاره به افزایش حجم نقدینگی، هشدار داد که خطر ورود بیش از ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان به بازارهای سوداگرایانه وجود دارد.


فرصتی مناسب برای تولید

شرایط بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع برخی مواد قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات ارزش ‌افزوده در قالب تفویض اختیار درحالی در بخشنامه‌ای اوایل مرداد امسال و شیوه‌نامه تکمیلی آن در قالب بخشنامه‌ای اواخر مرداد به منظور حمایت از فعالان اقتصادی و جلب رضایت مؤدیان مالیاتی از سوی رئیس کل امور مالیاتی کشور به اداره‌های کل استان‌ها ابلاغ شد که بر اساس این بخشنامه، به فعالان اقتصادي و واحدهای تولیدی تا پایان سال فرصت داده شده است تا برای بهره‌مندی از این بخشودگی جرائم اقدام کنند.


يك خبر خوب از تولید بخش صنعت و يك هشدار درباره تبخیر سوخت رشد اقتصادی

رئیس ‌کل بانک مرکزی در یک پست اینستاگرامی یک نکته مثبت و یک نگرانی را عنوان کرد. بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی او، روند کاهشی رشد شرکت‌های بورسی پس از ثبت ۵ ماه در نیمه نخست سال‌ جاری تغییر مسیر داده و در ماه شهریور 1.2 درصد شده است. همتی این شاخص را به‌عنوان نمادی از تغییرات بخش صنعت ارزیابی کرده و تأکید می‌کند که این روند در سه ماه نخست سال‌ جاری نیز رؤیت شده است.


تعلیق سه جریمه بنگاه‌های اقتصادی

بانک مرکزی شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی را به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری ابلاغ کرد. بر این اساس، بنگاه‌های اقتصادی که دارای چک برگشتی رفع سوء اثر نشده هستند، می‌توانند طبق شرایطی مشمول تعلیق از محرومیت از خدمات بانکی شوند.


سرنوشت اقتصاد در دست "ساخت داخل"

عبارت "ساخت داخل" تا چند سال پیش بین بیشتر مردم کشور شاخصی بود که آن‌ها را از خرید محصول تا حد زیادی منصرف می‌کرد. با این حال، از سال‌های گذشته تا کنون، به‌ویژه پس از بازگشت تحریم‌ها، مسئولان و مردم به این نتیجه رسیدند که واردات به معنای وابستگی است و در شرایطی که ایران دارد، باید تا حد امکان نیازهای کشور در داخل برطرف شود.


"مالیات" برای تولید، "سود" برای غیرمولد

پس از رشد نقدینگی سرگردان و تغییر مسیر سرمایه از تولید به سمت بخش غیرمولد، مهم‌ترین سیاست اقتصادی کشور بازگشت به مسیر قبل بود.


"سککوک"؛ دروازه ورود به اقتصاد هوشمند

گفت‌وگو با دكتر فردوس باقريپيش‌ شرط افزايش بنگاه‌هاي كوچك و پيچيدگي رشد آن‌ها

گفت‌وگو با دكتر داود سوري، استاد دانشكده اقتصاد دانشگاه شريف


فراخوان وزير صنعت، معدن و تجارت برای مشارکت استارتاپ‌ها

طی ماه‌های اخیر چند رویداد مختلف دولت و شخص رئیس‌ جمهور نشان داده‌‌اند که بیشتر از گذشته با اکوسیستم استارتاپی کشور آشنا شده‌اند و تلاش برای رفع موانع، اصلاح قوانین و هموار کردن مسیر برای رشد نوآوری شکل جدی‌تری به‌ خود گرفته است.


تمام ظرفیت خود را برای تثبيت توليد در شهرک‌های صنعتي تقاضا محور قرار مي‌دهيم

اصغر مصاحب با بیان این‌که اولویت این سازمان تثبیت وضع کنونی توليد در شهرک‌های صنعتی است، گفت: وضعيت توليد در شهرک‌های صنعتي نسبت به سال قبل بدون تغییر و مانند شرایط گذشته است و اختلالي در وضعيت كلي شهرك‌هاي صنعتي مشاهده نمي‌شود.


عبور از بحران به سود اشتغال

این گفت‌وگو روایتی است از آن‌چه نزدیک به ۹ ماه بر وزارت صنعت، معدن و تجارت و البته شخص وزیر گذشته است. روایتی است از شرایط حال حاضر خودرو سازی‌ها و البته دیدگاه‌های رحمانی به‌عنوان بالاترین مقام مسئول در حوزه صنعت و تولید درباره مهمترین زیربخش صنعتی ایران.


سازوكار تأمین مالی زنجیره تأمین صنايع كوچك و متوسط

اصغر مصاحب تصريح كرد: امروزه شاهد تولد و به‌کارگیری سامانه‌هایی با نام Supply Chain Finance) SCF) هستیم که مدیریت چرخه پول و چرخه اطلاعات را به‌طور هماهنگ با یکدیگر انجام داده و شرایط مد نظر بانک، یعنی کنترل نحوه و محل مصرف را تأمین می‌سازند.


موج گرانی زمین در شهرک‌های صنعتی صحت ندارد/ خرید و فروش زمین در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی فاقد وجاهت قانونی است

آن‌چه در آن رسانه به 'موج گرانی زمین در شهرک‌های صنعتی' تعبیر شده است، صحت نداشته و افزایش آمار واگذاری زمین در شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها گواه صادقی بر علاقه‌مندی و اشتیاق روزافزون سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به حضور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور است.آمار بازديد

 • بازديدکنندگان آنلاين : 11

 • بازديد کنندگان اين صفحه : 16455

 • بازديدکنندگان امروز : 192

 • کل بازديدکنندگان : 5959316


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد